Skip to main content
فهرست مقالات

بررسی نقش تمرینات ورزشی در توانبخشی ریوی(copd)

نویسنده:

ISC (4 صفحه - از 11 تا 14)

کلید واژه های ماشینی : تمرین، بیماری، ریه، تست ورزش و تجویز تمرین، نقش تمرینات ورزشی در توانبخشی، آسم، تمرینات ورزشی، توانبخشی ریوی، بیماران COPD، بیماری مزمن انسدادی

COPD به معنی بیماری مزمن انسدادی ریوی می باشد. این بیماری پنجمین علت مرگ و دومین علت بیماری در ایالات متحده است و در حدود 12 میلیون نفر در ایالات متحده که بیشتر کودک می باشند، با مشکل تنفسی آسم مواجه هستند که هزینه درمان طبی این بیماری، سالیانه 6.5 بیلیون دلار می باشد. یکی از علل ایجادکننده COPD، آلودگی هوا است. این بیماری بوسیله تغییرات در تستهای عملی ریوی و بیشتر بوسیله کاهش در میزان جریان بازدمی و افزایش در حجم ذخیره ریه قابل تشخیص است. COPD شامل برونشیت، آمفیزم، آسم، اسپاسم برونش ها در اثر تمرین و فیبروز کیسه ای می باشد. تجویز تمرین برای بیماران با بیماری سبک ریه می تواند مشابه تمرینات افراد طبیعی باشد. تمرین برای بیماران با بیماری متوسط ریه نباید با شدت بیشتر از 75 درصد ذخیره تهویه ای باشد. تمرین را می توان به مدت 20 دقیقه و سه بار در هفته انجام داد. بیماران با بیماری شدید ریه (FVC، FEV کمتر از 55 درصد ارزش های پیش بینی شده) نیاز به تغییر روش تست ورزش و تجویز تمرین دارند. نتایج مطالعات نشان می دهد که تمرینات ورزشی با شدت زیاد، اثر بیشتری نسبت به تمرین با شدت کم در زمینه ایجاد اثرات فیزیولوژیکی تمرین در بیماران COPD دارد و شدت بیماری، تاثیری در توانایی بیماران در کسب فواید فیزیولوژیکی ناشی از تمرین ندارد.

خلاصه ماشینی:

"بعضی از این‌ سؤالات عبارتند از:علایم بیماری COPD چیست؟چه نوع فعالیت‌های بدنی برای بیماران‌ COPD مفید است؟شدت تمرینات ورزشی برای‌ این بیماران باید چه میزان باشد؟ جای جدولعلایم تشخیص بیماری COPD *کاهش حداکثر اکسیژن مصرفی(به تصویر صفحه مراجعه شود) *کاهش FVC ، FEV و VC *افزایش RV و FRC *عدم هماهنگی نسبت بین(به تصویر صفحه مراجعه شود)بعلت‌ Hypoxaemia و افزایش(به تصویر صفحه مراجعه شود) *در بیماری انسدادی راه‌های هوایی میزان‌ (به تصویر صفحه مراجعه شود)،47 درصد است. 2lنوع و شدت تمرینات برای بیماران COPD در طراحی استراتژی درمانی،عواملی که منجر به محدود ساختن تحمل تمرین در بیماران COPD می‌شود عبارتند از: *تغییر در وضعیت مکانیکی ریه؛ *افزایش کار تنفس و کاهش ظرفیت تهویه‌ای؛ *نقص در کارایی تبادلات گازهای ریه که‌ منجر به افزایش نیاز تهویه‌ای و بیماری عروق ریوی‌ شده و مانع واکنش قلبی-عروقی به تمرین خواهد شد. (به تصویر صفحه مراجعه شود) جدول 1-تحقیقات انجام شده در رابطه با تمرینات ورزشی برای بیماران COPD 1lاثر نخواهد داشت و بهترین نتایج از برنامه‌ تمرینات،زمانی به‌دست می‌آید که شامل تعداد جلسات زیاد با شدت کار بالا باشد."

  • دانلود HTML
  • دانلود PDF

برای مشاهده محتوای مقاله لازم است وارد پایگاه شوید. در صورتی که عضو نیستید از قسمت عضویت اقدام فرمایید.