Skip to main content
فهرست مقالات

تداوم بهبود کارکردهای شناختی در مصدومان مغزی: معرفی یک مورد

نویسنده:

ISC (4 صفحه - از 25 تا 28)

کلید واژه های ماشینی : گزارش ادامه سیر بهبود نامبرده ، بهبود ، بیمار ، بازتوانی ، بهبود کارکردهای شناختی در مصدومان ، گزارش ادامهء سیر بهبود نامبرده ، درمانی ، مصدومان مغزی ، سیر بهبود بیمار ، بهبود بیمار از جنبه‌های شناختی

صدمات ناشی از ضربات مغزی از موضوعات مطرح در حوزه وسیع علوم عصبی - رفتاری می باشد که در سطوح مختلف نظری، درمانی و بازتوانی، توجه پژوهشگران را به خود جلب نموده است. نویسندگان مقاله فعلی، در گزارش قبلی، نوجوان سیزده ساله ای را شرح داده اند که پس از گذشت دو سال از ضربه مغزی شدید و طی فرایند بازتوانی، بهبود قابل توجهی در زمینه های شناختی و عمدتا حرکتی یافته است. در این گزارش ادامه سیر بهبود نامبرده، خصوصا در ابعاد شناختی مورد بررسی قرار می گیرد. آنچه در این مقاله خواهد آمد، گزارشی تفصیلی از سیر بهبود بیمار از جنبه های شناختی، در فاصله سالهای 1375 تا 1377 می باشد. نامبرده در طی این سال ها، تحت درمان های جامع روان شناختی و توانبخشی با رویکرد شناختی قرار داشته است. بر اساس مطالب زیر و با توجه به ارتقای ضریب هوشی و بهبود مهارت های ارتباطی، به نظر می رسد که بهبود بیمار همچنان ادامه داشته است.

خلاصه ماشینی:

"تدام بهبود کارکردهای شناختی در مصدومان مغزی: معرفی یک مورد صدمات ناشی از ضربات مغزی از موضوعات مطرح در حوزهء وسیع علوم عصبی- رفتاری می‌باشد که در سطوح مختلف نظری،درمانی و بازتوانی،توجه پژوهشگران را به‌ خود جلب نموده است. نویسندگان مقالهء فعلی،در گزارش قبلی،نوجوان سیزده ساله‌ای را شرح داده‌اند که پس از گذشت دو سال از ضربهء مغزی شدید و طی فرایند بازتوانی،بهبود قابل توجهی در زمینه‌های شناختی و عمدتا حرکتی یافته است. نویسندگان مقالهء فعلی،در گزارش قبلی،نوجوان سیزده‌ ساله ای را شرح داده‌اند که پس از گذشت دو سال از ضربهء مغزی‌ شدید و طی فرایند بازتوانی،بهبود قابل توجهی در زمینه‌های‌ شناختی و عمدتا حرکتی یافته است. بر اساس مطالب زیر و با توجه به ارتقای ضریب هوشی و بهبود مهارت‌های ارتباطی،به نظر می‌رسد که بهبود بیمار همچنان ادامه‌ داشته است. بحث مقالهء حاضر که گزارش پیگیری سیر بهبود در عملکرد شناختی نوجوانی سیزده ساله با صدمهء شدید مغزی است،از جهات متعدد اهمیت دارد."

برای مشاهده محتوای مقاله لازم است وارد پایگاه شوید. در صورتی که عضو نیستید از قسمت عضویت اقدام فرمایید.