Skip to main content
فهرست مقالات

بررسی شیوع ترومبو آمبولی ریه در اجساد ارجاعی به مرکز پزشکی قانونی تهران با سابقه بستری منتهی به فوت در بیمارستان

نویسنده:

(2 صفحه - از 45 تا 46)

کلید واژه های ماشینی : بررسی شیوع ترومبو آمبولی ریه، ترومبو آمبولی ریه، ترومبو آمبولی ریه در اجساد، آمبولی ریه در اجساد ارجاعی، ترومبوآمبولی ریه، ترومبو آمبولی مثبت ریه، علت فوت ترومبو آمبولی ریه، تشخیص ترومبو آمبولی ریه، مطالعه تشخیص ترومبو آمبولی ریه، مدت بستری شیوع ترومبو آمبولی

ترومبوآمبولی ریه یکی از علل اصلی مرگ ناگهانی در سیستم تنفسی و علت شایع مرگ در بیماران بستری است که با علایم و نشانه های مختلف و غیر اختصاصی تظاهر پیدا می کند. از این رو تشخیص آن در بالین مهم و مشکل می باشد. کمتر از نیمی از مواردی که پزشک معالج به ترومبوآمبولی ریه مشکوک بوده است در اتوپسی تایید می شود. برای تشکیل ترومبوز فاکتور اصلی، کاهش سرعت جریان خون در افراد با بستری طولانی مدت است.

خلاصه ماشینی:

"بررسی شیوع ترومبو آمبولی ریه در اجساد ارجاعی به مرکز پزشکی‌ ترومبو آمبولی ریه یکی از علل اصلی مرگ ناگهانی در سیستم‌ این مطالعه روی 200 مورد جسد ارجاعی با سابقه بستری بیش‌ آماری فیشر(3/0- (P از نظر وجود ترومبو آمبولی ریه تفاوت معنی‌ بستری شیوع ترومبو آمبولی ریه افزایش نشان داد. مدت بستری در گروهی که ترومبو آمبولی ریه داشتند بیشتر از گروهی‌ بود که ترومبو آمبولی ریه نداشتند(001/0> . علت تروما و 13 مورد(5/6%)به علل غیر تروما بستری شده بودند. 27 مورد ترومبو آمبولی مثبت ریه در 12 مورد یعنی 44/44%موارد، علت فوت ترومبو آمبولی ریه تعیین گردید. 5/37%موارد ترومبو آمبولی ریه کشنده بود2. به ترومبو آمبولی ریه ایجاد شده که در 20 مورد آنها ترومبو آمبولی‌ وجود نداشت در بررسی آسیب‌شناسی(میکروسکوپی)ترومبو آمبولی‌ داری از نظر تشخیص ترومبو آمبولی ریه در بررسی ماکروسکوپی و com-mstz در این مطالعه تشخیص ترومبو آمبولی ریه در بالین بیمار و"

برای مشاهده محتوای مقاله لازم است وارد پایگاه شوید. در صورتی که عضو نیستید از قسمت عضویت اقدام فرمایید.