Skip to main content
فهرست مقالات

چگونه می توانید انگیزه و رشد شخصی خود را افزایش دهید؟

نویسنده:

کلیدواژه ها :

کلیدی‌ انگیزش درونی‌1 ،کار راهه‌2 ،مدیریت بر کار راهه شخصی‌3

کلید واژه های ماشینی : کار راهه شغلی ، کارکنان ، مدیریت بر کار راهه ، مسئولیت مدیریت بر کار راهه ، ایجاد انگیزش درونی در کارکنان ، مدلهای مدیریت کار راهه شغلی ، کار راهه شخصی ، مدل ایجاد انگیزش درونی ، ایجاد انگیزش درونی ، مدیریت بر کار راه

تغییرات در محیط کسب و کار،منجر به‌ تغییر پاردایم مدیریت بر کار راهه شغلی شده‌ است.مسئولیت مدیریت بر کار راهه شغلی در عصر حاضر،بر عهده کارکنان است.از طرفی‌ لازمه ایجاد انگیزش درونی در کارکنان، مدیریت بر کار راهه شغلی است. این مقاله شامل دو بخش کلی است.بخش‌ اول،به بررسی مفاهیمی چون کار راهه شغلی‌ و دلایل اهمیت مدیریت بر آن می‌پردازد.در بخش دوم،مدل ایجاد انگیزش درونی با توجه‌ به مفاهیم مدیریت بر کار راهه شخصی تشریح‌ می‌شود.

خلاصه ماشینی:

"بلکه این کارکنان هستند که در هر سطحی می‌بایست بر کار راهه شغلی خود مدیریت نموده و در این میان زمینه ایجاد انگیزش درونی را نیز برای خود فراهم کنند. نبود مدیریت بر کار راهه شغلی از دیدگاه سازمان موجب: کمبود نیروی انسانی متخصص تعهد کم نیروی انسانی عدم اثربخشی منابع صرف شده جهت آموزش و توسعه‌ نیروی انسانی از دیدگاه کارکنان نیز نبود مدیریت بر کار راهه شغلی‌ موجب: استیصال کارکنان احساس بی‌ارزشی برای سازمان خود دشواری دریافتن شغل جدید به دلیل سازماندهی‌های‌ مجدد،ادغام‌ها یا کوچک‌سازی سازمان‌ها می‌شود. (به‌تصویرصفحه‌مراجعه‌شود) مدل کار راهه بدون مرز8 کار راهه بدون مرز،به مفهوم این است که فرد در خلال سالیان‌ کاری خود بنا به انتخاب یا اجبار بین مرزهای‌ مختلف یک سازمان-بین واحدهای مختلف یک‌ سازمان-یا میان سازمان‌های مختلف جابجا می‌شود. ولی اکنون می‌بایست از خود سوال کنند که چگونه می‌توانند افراد را به قبول مشاغل‌ سازمان خود متمایل سازند؟ انگیزش و مدیریت بر کار راهه شغلی براساس مدلهای مدیریت بر کار راهه شخصی،مسئولیت‌ مدیریت بر کار راهه کارکنان بر عهده خودش می‌باشد. ولی نکته مهم در اینجا این است‌ که چگونه کارکنان می‌توانند در خود انگیزش برای مدیریت‌ بر کار راهه شغلیشان را ایجاد کنند. مدل انگیزش درونی تامس با توجه به دو تئوری بالا،و نیز(به‌تصویرصفحه‌مراجعه‌شود) مدل مدیریت بر کار راهه شخصی یک ماتریس 2*2 به شرح زیر می‌باشد: همانطور که در نمودار بالا نشان داده شده است. در چنین شرایطی کارکنان می‌بایست نه تنها مسئولیت مدیریت بر کار راهه خود را شخصا عهده‌دار شوند، بلکه در این راه می‌بایست انگیزش‌های درونی لازم را نیز در خود ایجاد کنند."

برای مشاهده محتوای مقاله لازم است وارد پایگاه شوید. در صورتی که عضو نیستید از قسمت عضویت اقدام فرمایید.