Skip to main content
فهرست مقالات

نگاهی نو به شعر موج نو پرنده ی کاغذی

نویسنده:

(4 صفحه - از 14 تا 17)

کلیدواژه ها :

تقلید ،طرح ،شعر موج نو ،احمد رضا احمدی ،فراوانی تصویر ،دوری از وزن ،رونویس واقعیت

کلید واژه های ماشینی : شعر موج نو، شعر، موج نو پرنده‌ی کاغذی، اشعار احمد رضا احمدی، شعر نو، ذکر انواع شعر موج نو، احمد رضا احمدی، نویسنده شعر موج نو، وزن، هنر

در این مقاله،نویسنده شعر موج نو و علل پیدایش آن را توضیح می‌دهد و سپس‌ ویژگی‌های این شعر و هم‌چنین اشعار احمد رضا احمدی را بررسی می‌کند و در پایان به‌ ذکر انواع شعر موج نو می‌پردازد.

خلاصه ماشینی:

"در این مقاله،نویسنده شعر موج نو و علل پیدایش آن را توضیح می‌دهد و سپس‌ ویژگی‌های این شعر و هم‌چنین اشعار احمد رضا احمدی را بررسی می‌کند و در پایان به‌ کلید واژه‌ها:شعر موج نو،احمد رضا این کتاب سرآغاز شعر موج نو در ایران بود. (تاریخ تحلیل شعر نو،صص 63-23)شاعران موج نو این شاعران تصور کردند که هرچه کلام به‌ شاعران می‌بینیم از نوع ابهامی نیست که در شعر و ابهامی است تصنعی(صور و اسباب در شعر در شعر این گروه به جز حرف‌های عجیب‌ چیزی در ذهنمان نمانده است و این نکته‌ای است‌ شعر موج نو در دهه‌های چهل و پنجاه بود. 1)دوری از زبان پارسی:این نوشته‌ها به‌ است و این دور شدن از ساختمان زبان،«زبان‌ که فرهنگ و شعر ما در سیر فرهنگی آن‌ها حل‌ شعر موج نو گفتیم با اضافه کردن قدرت ایجاد آغازکننده‌ی این شاخه از شعر موج نو را نیز باید احمد رضا احمدی دانست. او در شعر خویش از وزن دوری می‌کرد و کاربرد دومین شاخه از این شعر به«نظم‌گرایان‌ شاخه‌ی دیگر این نوع شعر را«موج نو در این نوع شعر همه‌ی‌ به طور کلی پیدایش این نوع‌ شعر باعث شد که موج نو نتواند به زودی حقانیت‌ شعر احمد رضا احمدی را بچگانه و بی‌منطق‌ سخنش با شاعران این شاخه از شعر موج نو مدرن‌ترین شاعر ایران در اختیار این نوع شعر در پایان این قسمت نمونه‌ای از شعر نو، شعر احمدی است و هم‌چنین بی‌وزنی‌ شعر موج نو دانسته است. و در پایان نوری علا شعر موج نو را به‌"

  • دانلود HTML
  • دانلود PDF

برای مشاهده محتوای مقاله لازم است وارد پایگاه شوید. در صورتی که عضو نیستید از قسمت عضویت اقدام فرمایید.