Skip to main content
فهرست مقالات

بررسی آموزش زنان پلیس در یگان ویژه ی ایالات متحده آمریکا

نویسنده:

علمی-ترویجی (وزارت علوم)/ISC (16 صفحه - از 115 تا 130)

کلیدواژه ها :

آموزش ،پلیس ،پلیس زن ،اغتشاش ،SWAT

کلید واژه های ماشینی : پلیس ، زن ، SWAT ، یگان ویژه‌ی ایالات‌متحده آمریکا ، افسران زن ، یگان ویژه ، مرد ، آموزش ، بررسی آموزش زنان پلیس ، اطلاعات

علی رغم تاکید بر طبیعت مردانه در نیروهای انتظامی ایالات متحده، حضور زنان در این حرفه از روند رو به رشد چشم گیری برخوردار نبوده است. افسران زن در وظایف و رهبری خود پیشرفت های قابل توجهی داشته اند، با این وجود، پیشرفت در یکی از این حوزه ها، یعنی یگان های ویژه، قابل توجه نبوده است و در اغلب مواقع، انتصابات در تیم های یگان ویژه از سوی مردان اخذ شده است. در این مقاله به بررسی شرایط و نحوه آموزش زنان و چالش های پیش روی آن ها در نیروهای ویژه آمریکا (SWAT) پرداخته و سعی در تطبیق این موارد با شرایط موجود در یگان ویژه جمهوری اسلامی ایران را داریم. در این پژوهش تمرکز بر سه حوزه اصلی قرار گرفته است: الف) توانایی ها و پیش نیازهای جسمانی؛ ب) دیدگاه ها در قبال پذیرش زنان و ج) مهارت ها و انتظارات مرتبط با ماموریت ها. طبق نتایج این پژوهش، از زنان در SWAT استفاده ایی بهینه صورت نمی گیرد و از توانایی های خاص ایشان در تیم های SWAT آن طور که باید، استفاده ایی نمی شود که در صورت استفاده از قابلیت های خاص ایشان، اثربخشی ایشان و همچنین احتمال موفقیت در ماموریت های SWAT افزایش می یابد.

خلاصه ماشینی:

"اگرچه در مقابل این قبیل اقدامات و ناهنجاریهای اجتماعی قوانین و مقرراتی وضع شده ؛ لیکن این قواعد و مقررات همیشه پاسخگو نخواهند بود و در چنین مواردی حضور یک یگان آماده و آموزش دیده احساس میشود که امروز این مأموریت مهم و به نوعی حیاتی در ایالات متحده آمریکا – و سایر کشورهای جهان - به عهدة تیم تاکتیک ها و سلاح های ویژه (SWAT) است . جدول ٤: حداقل پیش نیازها، برای ورود زنان به دانشکده SWAT دیپلم ؛ فراغت تحصیلی از دانشکدة افسری، ممکن است برخی دوره های دانشگاهی موردنیاز باشد سطح تحصیلات حقوق جنایی، حقوق قضایی یا رشته های مرتبط رشته تحصیلی گواهینامۀ رانندگی مدارک یا گواهینامه ها حداقل سه سال سابقه نظامی یا قضایی تجارب آمادگی جسمانی، قدرت و استقامت بدنی بالا، قضاوت درست ، توانایی انجام چند کار باهم و فراست بالا؛ مهارت های رایانه ای پایه ، آموزش جنگ افزار، مهارت های دفاع شخصی، کمک های اولیه ؛ شهروند ایالات متحده ، حداقل ٢١ سال ؛ عدم سوء پیشینه ؛ پذیرش در آزمون های پزشکی، روانشناسی و تست اعتیاد؛ مهارت های کلیدی ٥٦٨١٠ دلار (میانگین درآمد برای هر افسر در ماه می سال (2014 درآمد ١-٢- تحصیلات و آموزش : تقریبا تمام اعضای یگان ویژه – مرد یا زن – حرفۀ خود را به عنوان افسر پلیس یا مأمور قضایی آغاز میکنند. به دلیل اینکه در طی چند دهۀ گذشته ، نیروهای SWAT ایالات متحده به طور مکرر مأموریت هایی را به انجام رسانده اند که در آن سعی بر حفظ صلح و آرامش بوده است ، باز هم نیاز به حضور افسران زن برای تحقق این امر ضروری به نظر میرسد."


برای مشاهده محتوای مقاله لازم است وارد پایگاه شوید. در صورتی که عضو نیستید از قسمت عضویت اقدام فرمایید.