Skip to main content
فهرست مقالات

آنچه که حسابرسان جدید فناوری اطلاعات باید بدانند

مترجم:

(4 صفحه - از 22 تا 25)

کلید واژه های ماشینی : حسابرسان جدید فناوری اطلاعات، حسابرسان فناوری اطلاعات، حسابرسان فناوری اطلاعات فاقد تجربه، حساب‌رسی، حسابرسان فناوری اطلاعات نیازمند دانش، حسابرسان جدید فناوری اطلاعات توانایی، حسابرسان جدید فناوری اطلاعات کار، چالش، عملیات حساب‌رسی، دانش

حسابرسان جدید فناوری اطلاعات به‌طور معمول با چهار نوع‌ چالش الزامات منحصر به فرد شغلی،محیط فعلی(جاری)کاری، برداشت از حسابرسی‌ در کل و از حسابرسان‌ فناوری اطلاعات فاقد تجربه به معنای خاص،و برداشت جامعه از حسابرسان جدید فناوری اطلاعات‌ مواجهند. اشتباه در قضاوت در رابطه با شرکت‌های مورد رسیدگی،شامل اظهار نظر در خصوص نحوه اداره امور تجاری شرکت‌ها،برخورد با شرکت‌ها به گونه‌ای که این‌ حسابرسی همه چیز را می‌دانند و بر کلیه امور اشراف دارند، تکیه بر دانش فردی در رابطه با فناوری به جای تکیه‌ بر کنترل‌های مورد نظر و سعی در مورد پسند واقع شدن‌ توسط مشتری می‌باشد.حسابرسان جدید فناوری اطلاعات‌ (به تصویر صفحه مراجعه شود) 2Lمی‌توانند از طریق به‌ کارگیری کارکنان‌ حسابرسی کارآزموده‌ که به طور مداوم در حال افزایش پایه دانش‌ خویش‌اند و بدون‌ سکون و آرامش در حرکتند،برای‌ سازمان‌های خود مفید واقع شوند.

خلاصه ماشینی:

"حسابرسان جدید فناوری اطلاعات‌ (به تصویر صفحه مراجعه شود) می‌توانند از طریق به‌ کارگیری کارکنان‌ حسابرسی کارآزموده‌ که به طور مداوم در حال افزایش پایه دانش‌ خویش‌اند و بدون‌ سکون و آرامش در حرکتند،برای‌ سازمان‌های خود مفید واقع شوند. این اشتباه نیز ممکن است حسابرسان جدید فناوری اطلاعات را به سمت حسابرسی پذیرفته شده توسط مشتری ولی بدون محتوی هدایت کند. این مورد برای حسابرسان جدید فناوری اطلاعات کار آسانی نیست زیرا آنان باید با چالش‌های بسیاری مواجه شوند که شاید مهم‌ترین آن‌ پذیرفته شدن به عنوان یک عضو قابل اعتماد در واحد حسابرسی و غیر حسابرسی مانند قدرت یادگیری،مدیریت‌ زمان،مدیریت تضادها و مذاکره متمرکز شود. در ادامه فهرستی ارائه شده که گرچه این فهرست‌ می‌تواند ادامه یابد،اما آنچه به دنبال می‌آید شامل‌ خلاصه‌ای از ده ویژگی حسابرسان جدید فناوری اطلاعات‌ است که باید آنها را به خود تلقین و وارد سرشت خود کنند: *صداقت. حسابرسان جدید فناوری اطلاعات باید به‌ طور مداوم بر"بالا بردن روحیه خود"طی عملیات‌ حسابرسی ناسازگار تاکید کنند و تا آخر کار بدون از بین بردن‌ کارهای انجام شده،احساس خوبی داشته باشند. یادگیری در این زمان‌ ممکن است نیازمند کار در نقش یک دستیار و انجام کارهایی‌ باشد که به نظر می‌رسد از شأن بعضی از حسابرسان جدید می‌کاهد،اما می‌توان ثابت کرد این موارد برای جلوگیری از اشتباهات در زمان اجرای عملیات حسابرسی،اهمیت‌ زیادی ندارد. این عمل‌ به عنوان مسیر شخصی به هنگام،شناخته می‌شود و زمانی‌ می‌تواند رخ دهد که حسابرسان جدید فناوری اطلاعات‌ قصد خود را از انجام چنین عملی بیان کنند و مستقیما وارد عمل شوند."

  • دانلود HTML
  • دانلود PDF

برای مشاهده محتوای مقاله لازم است وارد پایگاه شوید. در صورتی که عضو نیستید از قسمت عضویت اقدام فرمایید.