Skip to main content
فهرست مقالات

آشنایی با هنر درمانی

نویسنده:

کلید واژه های ماشینی : درمانی ، هنر درمانی ، روانی ، درمان و بهداشت روانی ، موسیقی ، بیماری ، روانشناسی ، trA ، انسان ، روانکاوی

هنر درمانی را به عنوان یک شیوه مفید و قابل استفاده در درمان و بهداشت روانی، هم به صورت روش اصلی و هم به شکل جانبی، مورد بر رسی قرار می‌دهیم.پس از بیان مقدمه، روش‌های مختلف روان درمانی، بطور مختصر ذکر، و سپس درباره هنر درمانی و چگونگی استفاده از آن بحث خواهد شد.

خلاصه ماشینی:

"چکیده هنر درمانی را به عنوان یک شیوه مفید و قابل استفاده در درمان و بهداشت روانی، هم به صورت روش اصلی و هم به شکل جانبی، مورد بر رسی قرار می‌دهیم. ولی اکنون با پیشرفت‌هایی که در کار برد روش‌های علمی و پژوهشی بوجود آمده است، می‌توان با تحقیق در مورد نحوه مناسب استفاده از هنر در درمان و یا بهداشت روانی، باز هم هنر را به میدان اصلی زندگی بر گرداندند. البته، هنر درمانی به طور عام و«رنگ درمانی 3 »، «موسیقی درمانی 4 »، «شعر درمانی 5 »و«قصه درمانی»به طور خاص، در کشورهای دیگر مورد پژوهش و استفاده قرار گرفته و می‌گیرد، که در اینجا به برخی از آنها اشاره می‌شود: در کالج اورسولاین 6 هنر درمانی برای درمان اختلال هویت گسسته 1 استفاده شده که مورد، یک زن دارای اختلال مذکور بوده، و درمان مفید واقع گردیده است(بوئیوین 1998). روش‌های مختلف رواندرمانی و جایگاه هنر روش‌هایی که هم اکنون برای رواندرمانی مورد استفاده قرار می‌گیرد، به چند دسته کلی تقسیم می‌شود: 1-روانکاوی 9 2-رفتار درمانی 10 3-شناخت درمانی 1 4-روش‌های انسان گرا 5-درمان‌های زیستی 2 . تست‌های ترسیمی«آدمک»یا«خانواده»از روش‌های نسبتا جدیدی است که برای شناخت مشکلات درونی کودکان به کار گرفته می‌شود، و در این حیله درمانی قرار دارد. هنر درمانی: اکنون این سوال شکل می‌گیرد که هنر درمانی چیست، و در کدام دسته از روش‌های درمانی قرار دارد، و چگونه می‌توان از آن سود جست؟ هنر درمانی، استفاده از انواع هنر در جهت دستیابی به سلامت روانی افراد می‌باشد که باید به طور مناسب انجام گیرد."

برای مشاهده محتوای مقاله لازم است وارد پایگاه شوید. در صورتی که عضو نیستید از قسمت عضویت اقدام فرمایید.