Skip to main content
فهرست مقالات

افسردگی: نشانه شناسی، علت شناسی و راه های مقابله

نویسنده:

کلیدواژه ها :

افسردگی ،تفکرات منفی ،راه‌های مقابله

کلید واژه های ماشینی : افسردگی ، افسرده ، افراد افسرده ، زن ، افکار منفی ، احساس ، یادگیری نحوه شناختن تفکرات منفی ، درمان افسردگی ، شخص افسرده ، تفکرات منفی هسته اصلی

یافته‌های تحقیقات جدید اقدامات جدیدی را در درمان افسردگی بوجود آورده‌اندو راه‌های تازه‌ای را که فرد افسرده برای کمک به خود می‌تواند یاد بگیرد در این مقاله نویسنده موثرترین راه‌های کنترل افسردگی را ارائه می‌دهد.در این نوشته تفکرات منفی هسته اصلی افسردگی می‌باشند.بنابراین تغییر در تفکرات منفی هسته اصلی افسردگی می‌باشند.بنابراین تغییر در تفکر، احساس و عمل شاه علامت افسردگی است.افراد افسرده می‌توانند با یادگیری نحوه شناختن تفکرات منفی خود و دانستن اینکه چرا آنها غلط و غیرمنطقی هستند به خود کمک کنند.

خلاصه ماشینی:

"گرچه این تغییر ممکن است به تدریج پیش آید(نه دفعتا)، اما شخص افسرده با آنچه قبل از شروع بیماری بوده است، تفاوت می‌یابد و شاید حتی به نقطه متقابل خود معمولیش تبدیل شود. 4-پیش‌بینی منفی در مورد آینده شما ممکن است دچار این عادت شده باشید که فکر کنید هرگز بر احساسات ناخوشایند خود و مشکلاتتان غلبه نخواهید کرد و معتقد باشید که این احساسات و مشکلات برای همیشه باقی خواهند ماند. فردی که دچار افسردگی نیست ممکن است گاه‌گاهی چنین افکاری داشته باشد، ولی معمولا آنها را از مغز خود بیرون می‌کند ولی فرد افسرده این افکار را همیشه دارد یعنی هر زمان که در مورد ارزش یا توانایی خود یا در مورد بهره‌ای که می‌تواند از زندگی خود ببرد می‌اندیشد. اگر خودتان را وابگذارید که در وادی این تفکر فروبروید، خواهید دید که دارید همه چیز را به طور منفی تفسیر می‌کنید از آنجا که همه چیز ناامید کننده به نظر می‌رسد، هر چه بیشتر تمایل به تسلیم پیدا خواهید کرد، اما تسلیم شدن زیانبار است زیر افراد افسرده اغلب همین تسلیم شدن را هم به عنوان نشانه دیگری از کهتری و شکست تفسیر می‌کنند. مثلا اگر پاره‌ای مشکلات روزمره دارید، فکر می‌کنید که این وضع به فاجعه منتهی خواهد شد، در مورد مشکلات و ضرری که می‌تواند به بارآورند مبالغه می‌کنید، در عین حال توانایی خود را برای مواجه با آنها دست کم می‌گیرید، عجولانه و بدون هیچگونه شواهدی نتیجه‌گیری می‌کنید و باور دارید که نتیجه‌گیری‌هایشان درست است."

برای مشاهده محتوای مقاله لازم است وارد پایگاه شوید. در صورتی که عضو نیستید از قسمت عضویت اقدام فرمایید.