Skip to main content
فهرست مقالات

کاربرد هیپنوتیزم در درمان اختلالات خوردن

نویسنده:

کلیدواژه ها :

درمان ،هیپنوتیزم درمانی ،اختلالات خوردن

کلید واژه های ماشینی : هیپنوتیزم ، درمان ، کاربرد هیپنوتیزم در درمان اختلالات ، درمان اختلالات خوردن ، بیماران ، یونگ ، تلقین ، هیپنوتیزم درمانی پراشتهایی روانی ، مقاله حاضر کاربرد هیپنوتیزم ، درمان پراشتهایی

در مقاله حاضر کاربرد هیپنوتیزم 3 در درمان اختلالات خوردن 4 مورد بحث و بررسی قرار گرفته است.مرور پژوهشای انجام گردیده در اواخر قرن بیستم بیانگر توجه درمانگر به ارزش هیپنوتیزم به عنوان یک درمان مکمل خصوصا در درمان پراشتهایی 5 عصبی است.نوشته حاضر بطور همده بر مطالعات دیلیایونگ 6 1995استئار است.یونگ در فعالیتهای بالینی خود تنوعی از شیوه‌های هیپنوتیزم را در درمان اختلالات خوردن به کار گرفته و بر اثرات طولانی مدت این روشها صحه گذارده است.

خلاصه ماشینی:

"یونگ در فعالیتهای بالینی خود تنوعی از شیوه‌های هیپنوتیزم را در درمان اختلالات خوردن به کار گرفته و بر اثرات طولانی مدت این روشها صحه گذارده است. این چهار عامل عبارتند از: -گرفتاریهای خانوادگی 4 -تاخیر در رسش 5 (1) zsabaraB (2) ttenaraB (3) egami ydoB (4) tnemhsemnE ylimaF (5) ytirutaM fo yaleD -ضعف در عزت نفس -اختلال در تصویر بدنی طرح درمانی وی عبارت از بکارگیری تلقینات هیپنوتیزمی غیر مستقیم(مجازها و استعاره‌ها)، توصیه‌ها و رهنمودهای رفتاری 1 (که عمدتا بصورت پارادوکس یا متناقض توصیه می‌شود)و سازمان‌دهی مجدد شناختی است. حتی می‌توان نواری از تلقین به نفس تهیه کرد و هر روز قبل و بعد از غذا شنید توجه به این نکته درمانی حائز اهمیت است که در تلقین به بیماران دچار اختلالات خوردن، عبارتسنگینتر و سنگینتر شدن 1 را بکار نبرید زیرا در اکثر موارد باعث بروز واکنشهای ناراحت‌کننده‌أی در بیماران می‌شود. در تمرینهای تصوری(تجسمی)و تلقین‌ها، به بیمار القا باید کرد که در حال غذا خوردن است برای اینکه تقویت گردیده و نیرومندتر شود."

برای مشاهده محتوای مقاله لازم است وارد پایگاه شوید. در صورتی که عضو نیستید از قسمت عضویت اقدام فرمایید.