Skip to main content
فهرست مقالات

(هنگامه های روسپیگری) پژوهش، تشخیص و درمان در روسپیگری

نویسنده:

کلیدواژه ها :

- و دید گاههایی را که استفاده کرده‌ایم ،کدامند؟

کلید واژه های ماشینی : روسپی، روسپیگری، هنگامه‌های روسپیگری، پژوهش، تشخیص و درمان، درمان در روسپیگری، روسپی زا و روسپی دار، جهان دانش‌های بالینی، روسپیان، پرسشهای زیر پاسخ

این گزارش پژوهشی را در دو بخش فرا هم کرده‌ایم:در بخش نخست:تلاش کرده‌ایم از کوششهایی که در قرن گذشته شده است یاد و راه طولانی و پر پیچ و خمی را که هنوز وارثان در راه مانده و خسته آن قرن طی می‌کنند، با دقت بسیار در انتخاب دید گاه، ابزار و روش، پشت سر گذاریم.در بخش دوم:راه کوتاه و روشنی را نشان داده‌ایم که به یاری آن می‌توان پژوهش، تشخیص و درمان را همزمان کرد، یک شبه ره صد ساله رفت، امیدواریم، با مقایسه این دو راه ارزش خدمات ما به جهان دانش‌های بالینی شناخته شود و دانشمندان جوان را از سیاری سر گردانی و قید و بندهای دست پا گیر رهایی بخشد:نخست با پژوهش در بیش از 80 روسپی، یازده مورد را نمونه آورده‌ایم و به پرسشهای زیر پاسخ داده‌ایم.

خلاصه ماشینی:

"در بخش دوم:راه کوتاه و روشنی را نشان داده‌ایم که به یاری آن می‌توان پژوهش، تشخیص و درمان را همزمان کرد، یک شبه ره صد ساله رفت، امیدواریم، با مقایسه این دو راه ارزش خدمات ما به جهان دانش‌های بالینی شناخته شود و دانشمندان جوان را از سیاری سر گردانی و قید و بندهای دست پا گیر رهایی بخشد: نخست با پژوهش در بیش از 80 روسپی، یازده مورد را نمونه آورده‌ایم و به پرسشهای زیر پاسخ داده‌ایم. -واژه‌ها و دید گاههایی را که استفاده کرده‌ایم، کدامند؟ -چه ابزارهایی را و چگونه بکار گرفته‌ایم؟ -رویدادها، تعارضات و ناهماهنگی خانواده روسپیان چگونه است؟ -تعارضات و ناهماهنگی‌های بیرونی و درونی روسپیان چیست؟ -خویشتن پنداری، آرزوها، و رویاهای روسپیان چگونه است؟ -شیوه‌های رواندرمانی در روان نژندی‌های جنسی و روسپیگری چگونه می‌تواند باشد؟ در بخش دوم:با ارائه دو مورد از میان بیش از 100 مورد روسپیان زن و مرد دید گاه تازه‌ای را شناسانده‌ایم(دید گاه هنگامه‌ها)که می‌توان با آن پژوهش و تشخیص و درمان را همزمان و یکسان انجام داد و آزمونهایی را با پایایی و روایی زیاد برای کنشهای یاد شده تهیه کرد."

  • دانلود HTML
  • دانلود PDF

برای مشاهده محتوای مقاله لازم است وارد پایگاه شوید. در صورتی که عضو نیستید از قسمت عضویت اقدام فرمایید.