Skip to main content
فهرست مقالات

رابطه بین نحوه ارتباط اعضای خانواده با ارزنده سازی تصویر آنها در نقاشی کودکان 4 تا 6 ساله تهرانی

نویسنده:

ISC (16 صفحه - از 93 تا 108)

کلیدواژه ها :

خانواده ،ارتباط ،آزمون ترسیم خانواده ،نقاشی کودک

کلید واژه های ماشینی : کودک، نقاشی، خانواده، آزمون ترسیم خانواده، ارزنده‌سازی تصویر پدر در نقاشی، ارزنده‌سازی تصویر مادر در نقاشی، ارزنده‌سازی، نقاشی کودکان، اطلاعات، ارزنده‌سازی تصویر

این پژوهش با هدف بررسی رابطهء بین نحوهء ارتباط اعضای خانواده(والدین- کودک)با ارزنده‌سازی تصویر آنها در نقاشی کودکان صورت گرفته است. بدین منظور با روش نمونه‌گیری خوشه‌ای،08 آزمودنی(04 دختر و 04 پسر) 4 تا 6 ساله از دو مهد کودک شهر تهران انتخاب شدند.بر روی این گروه‌ آزمون ترسیم خانواده اجرا شد و با هریک از آزمودنیها و همچنین با والدین‌ آنها مصاحبه‌ای صورت گرفت.سپس نتایج حاصل با استفاده از آزمون خی‌دو تجزیه و تحلیل گردید.در این مطالعه یافته‌ها نشان دادند که بین ارزنده‌سازی‌ تصویر پدر در نقاشی و ارتباط سازندهء کودک با وی رابطه وجود دارد (0/50> P ).همچنین بین ارزنده‌سازی تصویر مادر در نقاشی و ارتباط سازندهء کودک با وی رابطه وجود دارد(0/50> P ).

خلاصه ماشینی:

"صص 801-39رابطهء بین نحوهء ارتباط اعضای خانواده با ارزنده‌سازی تصویر آنها این پژوهش با هدف بررسی رابطهء بین نحوهء ارتباط اعضای خانواده(والدین- کودک)با ارزنده‌سازی تصویر آنها در نقاشی کودکان صورت گرفته است. تصویر پدر در نقاشی و ارتباط سازندهء کودک با وی رابطه وجود دارد (1)- The Family Drawing Depression Scale(FDDS) اندامهای بدن و ترسیم ناقص اعضای خانواده،در این کودکان مشاهده می‌شود. هدف از انجام این پژوهش بررسی رابطهء بین نحوهء ارتباط اعضای خانواده با 1-بین ارزنده‌سازی تصویر پدر در نقاشی و ارتباط سازندهء کودک با وی رابطه وجود دارد. 2-بین ارزنده‌سازی تصویر مادر در نقاشی و ارتباط سازندهء کودک با وی رابطه‌ آزمون ترسیم خانواده مطابق شیوهء کرمن در مهد کودک اجرا شد. 1-ارزنده‌سازی خود کودک و اعضای خانواده در نقاشی اطلاعات مربوط به ارزنده‌سازی خود کودک و اعضای خانواده در نقاشی در 2-ناارزنده‌سازی خود کودک و اعضای خانواده در نقاشی اطلاعات مربوط به ناارزنده‌سازی خود کودک و اعضای خانواده در نقاشی در جدول 2-اطلاعات مربوط به ناارزنده‌سازی خود کودک و اعضای خانواده اطلاعات مربوط به حذف اعضای خانواده از ترسیم در جدول 3 آمده است: 2-رابطهء بین ارزنده‌سازی پدر در نقاشی و ارتباط سازندهء کودک با وی. نتایج این پژوهش نشان داده است که بین ارزنده‌سازی تصویر پدر در نقاشی و ارتباط سازندهء کودک با وی و همچنین بین ارزنده‌سازی تصویر مادر در نقاشی و ارتباط سازندهء مراکز می‌توان برای شناخت مشکلات ارتباطی کودکان از نقاشی خانواده استفاده کرد. ترسیم خانواده)برای شناسایی مشکلات ارتباطی کودک با سایر اعضای خانواده، نقاشی کودکان(کاربرد تست ترسیم خانواده در کلینیک)،ترجمهء پریرخ دادستان و"

  • دانلود HTML
  • دانلود PDF

برای مشاهده محتوای مقاله لازم است وارد پایگاه شوید. در صورتی که عضو نیستید از قسمت عضویت اقدام فرمایید.