Skip to main content
فهرست مقالات

زندگی نامه خودنوشت

نویسنده:

مترجم:

ISC (10 صفحه - از 271 تا 280)

کلید واژه های ماشینی : اقتصادی، عکاسی، پدرم ریاست شرکت متروپالیتن، زندگی، سیاسی، تاریخ اقتصادی، شرکت بیمه عمر متروپالیتن، بسط، دانشگاه، اقتصاد سیاسی

من در سال 1920 در کمبریج از ایالت ماساچوست متولد شدم، نه به این علت که خانواده‌ام نسبتی با تحصیلات عالیه داشتند بلکه به این دلیل که پدرم در شهری حومه‌ای، سمت مدیریت در شرکت بیمه عمر متروپالیتن را به عهده داشت و کمبریج در نزدیک‌ترین نقطه به بیمارستان قرار داشت. در سالهای بعد، به علت شغل پدرم چند بار تغییر مکان دادیم؛ در ابتدا به کانکتیکات و بعد از آنکه پدرم ریاست شرکت متروپالیتن در کانادا را بر عهده گرفت به اوتاوا رفتیم. از آنجا که مادرم برای امر تحصیل به معنای عام آن، اهمیت قایل بود در اروپا هم زندگی کردیم و من در سال‌های 1929 تا1930 به مدرسه‌ای در لیسه ژاکارد در ایالت لاوسان سوئیس رفتم. برادر و خواهرم هر دو از من بزرگ‌ترند و پیش از اینکه پدرم از جنگ جهانی اول برگردد به دنیا آمدند. دوره ابتدایی را در اوتاوا و سپس دوره راهنمایی را در مدرسه‌ای خصوصی گذراندم. وقتی که در سال 1933 به ایالات متحد برگشتیم، به مدارس خصوصی در نیویورک سیتی و لانگ آیلند رفتم، و سپس دبیرستانم را در چوت اسکول در والینگ‌فورد از ایالت کانکتیکات به پایان رساندم. در آنجا به عکاسی بسیار علاقه‌مند شدم، و در واقع باارزش‌ترین رویداد در زندگی اولیه من پیروزی در کسب اولین، سومین، چهارمین، و هفتمین جایزه رقابت‌های بین‌المللی دبیرستانی و دانشگاهی در عکاسی بود.

خلاصه ماشینی:

"من نه فقط با اقتصاددانان برجسته‌ای که به آن اداره می‌آمدند آشنا می شدم بلکه یک روز هفته را نیز در بالتیمور[9] با سایمون کازنتز[10] کار تجربی انجام می‌دادم؛ این امر منجر به اولین مطالعات کمی عمده من در زمینه تراز پرداخت‌های ایالات متحد بین سالهای 1790 تا 1860 شد. این جلسه آغازی جدی برای تاریخ جدید اقتصادی بود، اما وقتی جان هیوز[6] و لنس دیویس[7]، دو تن از دانشجویان پیشین من که عضو هیأت علمی دانشگاه پوردو[8] شده بودند, برای برگزاری اولین همایش مورخان اقتصادی علاقمند به تلاش در راستای بسط و کاربست نظریه اقتصادی و روش‌های کمی در تاریخ فراخوان دادند این دو برنامه در هم ادغام شدند. مسیر طولانی بسط چارچوب تحلیلی جدید مستلزم جدی گرفتن تمام این ملاحظات بود: بسط دیدگاهی در مورد نهادها که روشن سازد چرا نهادها نتایجی به بار می‌آورند که در دراز مدت قادر به ایجاد رشد اقتصادی نیستند؛ بسط مدلی از اقتصاد سیاسی که قادر به به‌کارگیری و تبیین منبع اساسی نهادها باشد؛ و سرانجام، باید به پاسخ این سؤال رسید که چرا مردم ایدئولوژی‌ها و اندیشه‌هایی دارند که تعیین‌کننده انتخاب‌های آنان است. من همچنین سعی کرده‌ام نظریه اقتصادی، اجتماعی و سیاسی را با هم تلفیق کنم؛ چون بدیهی است که نظریه مفید درباره تغییرات اقتصادی نمی‌تواند خود را به کلی به علم اقتصاد محدود کند و باید تلاش کند که با علوم اجتماعی، و همچنین آنها را با علوم شناختی تلفیق نماید."

  • دانلود HTML
  • دانلود PDF

برای مشاهده محتوای مقاله لازم است وارد پایگاه شوید. در صورتی که عضو نیستید از قسمت عضویت اقدام فرمایید.