Skip to main content
فهرست مقالات

تاثیرگذارترین کتب مدیریتی قرن بیستم

مترجم:

(4 صفحه - از 38 تا 41)

کلید واژه های ماشینی : مدیریت ، مدیران ، کتاب ، قرن بیستم ، کارکنان ، کتب مدیریتی قرن ، سازمان‌ها ، ارزیابی ، روانشناسی ، توسعه

با توجه به این که ما قرن بیستم را پشت سرگذارده ایم، وقت آن است که نگاهی به گذشته بیاندازیم و ببینیم چه کسانی بر مسیر مدیریت تاثیر گذارده اند.

خلاصه ماشینی:

"الگوهای جدید مدیریتی(1961) Likert Rensis یکی از معروفترین دانشمندان قرن‌ گذشته به بررسی تحقیقاتی پرداخته که‌ عمدتا در مدت تصدی او بعنوان مدیر مؤسسه پژوهش‌های اجتماعی دانشگاه‌ میشیگان صورت گرفته‌اند و امتیازات‌ خوبی برای مدیریت مشارکتی به عنوان‌ یکی از ابزارهای توسعهء سیستمی که‌ منافع سازمان‌ها و کارکنانش را یکپارچه‌ می‌سازد،بهمراه داشته است. سازمان‌ها در عمل(1967) Thompson James این کتاب شاهکاری در مورد رفتار و عملکرد سازمان‌ها است که با استفاده از دیدگاه سیستم‌های باز،تاثیر فناوری بر کارآیی سیستم‌هایی که جهت انجام‌ وظایف مختلف ایجاد شده‌اند را ارزیابی می‌کند. گروه انسانی(1950) Homans George این کتاب کنکاشی ذهنی و فکری در ماهیت گروه‌های کوچک است که با توسعهء یک الگوی گسترده به درک روابط کاری نهادهای اجتماعی از طریق تجزیه و تحلیل رابطهء میان نیروهایی که از بیرون‌ بر گروه‌ها تاثیر می‌گذارند و در داخل‌ مرزهای یک گروه فعالیت می‌کنند، کمک می‌کند."

برای مشاهده محتوای مقاله لازم است وارد پایگاه شوید. در صورتی که عضو نیستید از قسمت عضویت اقدام فرمایید.