Skip to main content
فهرست مقالات

سیره عملی امام خمینی (ره): نظم (4)

نویسنده:

(2 صفحه - از 32 تا 33)

کلید واژه های ماشینی : امام ، امام‌خمینی ( ره ) ، سیره عملی امام‌خمینی ، نجف بودیم ساعتمان ، قدم ، سرگذشتهای ویژه از زندگی امام‌خمینی ، پلیس فرانسه ، ساعت قدم داخل صحن ، برنامه ، ساعت قدم

ایامی که ما در نجف بودیم ساعتمان را با کارهای امام تنظیم می کردیم یعنی آن موقعی که ایشان کاری انجام میدادند، ما می فهمیدیم که ساعت چند است.

خلاصه ماشینی:

"1 حجة الاسلام و المسلمین فردوسی پور امام در نجف که بودند،روزی یک ساعت در سه نوبت قدم‌ می‌زدند که این برنامه در پاریس هم انجام می‌شد و پلیس‌ فرانسه که از محل اقامت امام مراقبت می‌کردند به ما پیغام دادند که به امام بگویید پشت شیشه اتاقشان ظاهر نشوند چون ما می‌ترسیم. در طول مدتی که امام در بیمارستان تحت مدغاوا و مراقبت درمانی‌ قرار داشتند و علی رغم اینکه پزشکان به منظور خواب رفتنشان به‌ ایشان دارو داده بودند،لیکن به همان شکل،رأس ساعت دو نیمه شب از خواب برخاسته و جویای وقت مربوط به اقامه‌ نماز شب می‌شدند و این نشانی از نظم و ترتیب و دقت عمل در برنامه‌ریزیهای زندگی ایشان بود. امام دو و نیم ساعت پس از مغرب از منزل بیرون می‌آمدند و سه ساعت از شب گذشته، بدون کم و زیاد،به حرم می‌رفتند و این اواخر که مأمورین‌ امنیتی مراقب ایشان بودند خیالشان راحت بود؛امام که داخل حرم‌ می‌شدند مأمورین پی کار خود می‌رفتند،چون می‌دانستند امام‌ چه ساعتی بیرون می‌آید،همان وقت بر می‌گشتند."

برای مشاهده محتوای مقاله لازم است وارد پایگاه شوید. در صورتی که عضو نیستید از قسمت عضویت اقدام فرمایید.