Skip to main content
فهرست مقالات

نامه سرگشاده به مدیران تازه کار

نویسنده:

(3 صفحه - از 12 تا 14)

کلید واژه های ماشینی : مدیر، مدیریت، اطلاعات، کارکنان، نوآوری، مهارتهای جدید مدیریتی، وظایف، کار، مهارتهای مدیریت، مدیران تازه‌کار

هیچ کس نمی تواند به مهارت هایی که در گذشته فراگرفته، تکیه کند؛ چرا که مهارتهای جدید مدیریتی قابل فراگرفتن هستند کافی است افراد، آموزش لازم را ببینند از طریق کوشش مداوم برای توسعه خود بکارگیری حساسیت و هشو برای مشاهد روشهای استفاده شده بوسیله مدیران موفق و ممارست در شغل می توان مهارتهای مدیریت را بصورت تدریجی و بطور معمول فراگرفت.

خلاصه ماشینی:

"بدین ترتیب، مدیریت هم کار بوسیله دیگران‌ است و هم تصمیم‌گیری؛علاوه بر این، یک مدیر برای کسب موفقیت باید دانش‌ لازم را در زمینهء وظایف ابتدایی مدیریت‌ داشته باشد. مدیران در الهام بخشیدن‌ به کارکنان موثر هستند تا آنها درک کنند که‌ مفهوم«کار خوب»و«جد و جهد مداوم» برای کسب تفوق و برتری چیست؟ اگر مدیر بطور واضح چشم‌انداز کاری خود را مشخص نسازد،آنچه را لازم‌ است،انجام نمی‌دهند. مثلا،برنامه‌ریزی نمی‌تواند انجام شود، مگر اینکه تا حدی از علم اقتصاد آگاهی‌ داشته باشیم،البته ممکن است که یک‌ اقتصاددان در بین کارشناسان تحت‌ سرپرستی ما وجود داشته باشد،اما مدیر باید برای پیش بینی بعضی امور،اطلاعات مفید اقتصادی داشته باشد تا بتواند با اطمینان‌ اظهار نظر کند. اگر چه بطور سنتی این وظیفه حسابرسان‌ است که فرایندهای مالی را کنترل کنند،اما ضرورت دارد که مدیر نیز درباره بودجه‌ اطلاعات کافی داشته باشد،مغایرت‌ها را تشخیص دهد،کنترل هزینه و قیمت تمام‌ شده را درک کند و از مکانیزم‌هایی که برای‌ کنترل امور مالی سودمند هستند،مطلع باشد."

  • دانلود HTML
  • دانلود PDF

برای مشاهده محتوای مقاله لازم است وارد پایگاه شوید. در صورتی که عضو نیستید از قسمت عضویت اقدام فرمایید.