Skip to main content
فهرست مقالات

رهبری در هزاره جدید

مترجم:

(4 صفحه - از 6 تا 9)

کلید واژه های ماشینی : زیردستان، شجاع، ایثار، Be، رهبرشان به‌اندازه کافی شجاع، کار، نفوذ، اهداف، مهارت‌های رهبری، رهبری در هزاره جدید

در ابتدای امر هدفی را که می خواهید بدان برسید کاملا مشخص کنید، سپس سعی کنید سه توانایی زیر را در خود نهادینه و ملکه کنید: 1- همکاری دیگران را برانگیزید 2- شنونده خوبی باشید 3- نیازهای دیگران را مهمتر و بالاتر از نیازهای خویش قرار دهید.

خلاصه ماشینی:

"این اصول و مهارتها نه تنها در پیشرفت کار شما اثر گذار خواهند بود، بلکه با آنها بهتر می‌توانید یک گروه و کانون تفریحی-فرهنگی و یا سازمان‌ تأمین غذا برای افراد تهیدست و امر خوشحال کردن کودکان را اداره نمائید. اگر گروه شما می‌خواهد زمین بازی را آماده سازد و کسی حاضر نیست وظیفه‌ تمیز کردن زباله‌ها از محوطه را بخاطر کثیف بودن آن،بر عهده بگیرد،شما فرصت خوبی برای تمرین رهبری خود بدست آورده‌اید. برای‌ کسی که بیشترین زباله را جمع کند و یا جالبترین تکه زباله را پیدا کند جایزه‌ تعیین کنید،خواهید دید که با این شگرد، کار به سرعت انجام می‌شود و در کنار آن‌ به دیگران نشان می‌دهید،شما قادرید از رهبرانی که بصورت نامتعادل تصمیم می‌گیرند، موجبات سرخوردگی و عدم حمایت کارکنان را فراهم‌ می‌آورند. اگر امکانات به اندازه مورد نیاز نبود، بهتر است برنامه خود را با توجه به آنچه‌ دارید و آنچه می‌توانید با داشته‌ها انجام‌ دهید،بازنویسی کنید. ( persuasion of art the Practice )شما نمی‌توانید دیگران را به تبعیت از خود وادارید،مگر اینکه آنها را متقاعد کنید که‌ انجام کار بیشتر به نفع خود آنهاست. به گروه خود نگوئید می‌خواهید 15 در صد سود بدست‌ آورید،اگر همه تصدیق کردند و هماهنگ اگر امکانات به اندازه مورد نیاز نبود،بهتر است برنامه خود را با توجه به‌ آنچه دارید و آنچه می‌توانید با داشته‌ها انجام دهید،بازنویسی کنید. اگر مخالف کشتار مردم بی‌دفاع مثلا در روآندا هستید،به جای اینکه به افراد بگوئید برای جلوگیری از قتل عام،به‌ کمک آنها نیازمندید،بهتر است اندکی از کمک‌های بشر دوستانه خود را بدون‌ توجه به حرف کسی به آنجا بفرستید."

  • دانلود HTML
  • دانلود PDF

برای مشاهده محتوای مقاله لازم است وارد پایگاه شوید. در صورتی که عضو نیستید از قسمت عضویت اقدام فرمایید.