Skip to main content
فهرست مقالات

پیش درآمدی بر فرآیند مدیریت و ساختار

نویسنده:

(4 صفحه - از 40 تا 43)

کلید واژه های ماشینی : مدیر، مدیریت، ساختار، سازمان، آینده، ساختار سازمانی، فرآیند مدیریت و ساختار، پیچیدگی سازمانی، تمرکز، محیط

این فقط تکنولوژی نیست که زندگی جدید را ترسیم می کند. در کره بانک کوکمین از رتبه 47 در سال گذشته به رتبه 12 صعود کرد. رئیس جمهور کره، که با درایت، تلاش زیادی برای اعتبار دهندگان بعمل آورد، نه تنها بر عملکرد آنها بطور مستقیم نظارت می کرد بلکه برای مدرنیره ساختن سیستمهای اطلاعاتی بانک ها نیز سرمایه گذاری هنگفتی انجام داد.

خلاصه ماشینی:

"جهان‌ شتابنده امروز نیازمند الگوهای جدید است و مدیر آینده باید مجهز به ساختارهای نوین باشد تا بتواند برای هر کاری ابزار مناسب را برگزیند. جهان شتابنده امروز نیازمند الگوهای جدید است و مدیر آینده باید مجهز به ساختارهای‌ نوین باشد تا بتواند برای هر کاری ابزار مناسب را برگزیند. بر پایهء الگوی جدید،مدیر باید نتایج مورد نظر خود را تعریف کند و سپس سازمان را برای دستیابی به این نتایج‌ به کار گیرد. تحقق اهداف استقلال و بالندگی در دنیای متحول کنونی، تولید بهتر و بیشتر و ارایه خدمات مناسب‌تر در راه اعتلای‌ ایران اسلامی،در گرو هدایت، تدبیر و کاردانی مدیرانی است‌ که سکان هدایت مؤسسات‌ مختلف را در دریای مواج و پرتلاطم موجود به دست گرفته‌ تا آنها را در هر مرحله‌ای از رشد به جهت مطلوب سوق‌ دهند. بر این اساس در این بخش سعی شده است تا ویژگی‌های‌ چنین ساختاری را روشن ساخته،محورهای اصلی آن را ترسیم‌ نموده و در پی یافتن تشکیلاتی بود که واجد آن ویژگی‌ها باشد و بتواند با شرایط متحول روز،خود را منطبق نماید؛تشکیلاتی‌ که نه تنها آینده‌نگر،بلکه آینده‌ساز نیز باشد و در نهایت،محیط مساعدی برای خلاقیت و رشد انسانی ایجاد کند. ب-شاخص تعداد سلسه مراتب این دسته از شاخص‌ها تعداد سطوح یا مراتبی را که بین تحقق اهداف استقلال و بالندگی در دنیای متحول کنونی،تولید بهتر و بیشتر و ارایه خدمات مناسب‌تر در راه اعتلای ایران اسلامی،در گرو هدایت،تدبیر و کاردانی مدیرانی است که سکان هدایت مؤسسات‌ مختلف را در دریای مواج و پرتلاطم موجود به دست گرفته تا آنها را در هر مرحله‌ای از رشد به جهت مطلوب سوق دهند."

برای مشاهده محتوای مقاله لازم است وارد پایگاه شوید. در صورتی که عضو نیستید از قسمت عضویت اقدام فرمایید.