Skip to main content
فهرست مقالات

ریسکهای فنی بزرگ

مترجم:

ISC (24 صفحه - از 74 تا 97)

کلید واژه های ماشینی : بیمه ، پروژه ، خسارت ، توربین‌های ، تونل ، توربین‌های گازی ، گاز ، انرژی ، بیمه‌گران اتکایی ، تکنولوژی

تعداد پروژه‌های گران‌قیمت و از نظر فنی پیچیده که در نقاط دشوار باید اجرا شوندء به شدت در حال افزایش است. بنابراین شرمایه‌های بیمه‌ای و حق‌بیمه‌ها نیز در حال افزایش است. افزون بر این» تقاضا از بیمه‌گران مستقیم و اتکایی نیز شدت یافته و به تجربه بازار آن‌ها و تمایلشان به داشتن ریسک وابسته شده استء گذشته از این» امروزه در مورد ریسک‌های بزرگ مهندسی در سرتاسر جهان مشارکت سرمایه‌گذاران بخش خصوصی افزایش یافته و توجه به ریسک‌هایی که در این پروژه‌ها وجود دارد» بیشتر شده است. در نتیجه. خفاظت. از این اسرمایه گذاری‌های بخش خصوصی در مقابل حوادثی که به خسارت‌های فیزیکی و زیان‌های مالی منجر می شود و مسوولیت‌هایی که به همراه دارده تبدیل به وظیفه بیمه بخش خصوصی شده است. با توجه به طولانی مدت بودن طبیعت توافقات مربوط به این‌گونه ریسک‌ها که در بعضی موارد بیش از ۱۰ تا ۵ سال به‌طول این بیمه‌ها باید بر مینایی کاملا دقیق, با ارزیابی کامل و دقیق ریسک, بازرسی‌های تخصصی از ریسک و داشتن مهارت تخصصی در تعیین قیمت‌ها و شرایط مربوط به مواجهه با خسارت‌هاء توا باشد. بیمه‌گران اتکایی, ریسک‌های فنی بزرگ راء نظیر آن‌هایی که در بخش‌های بعدی تشریح می‌شود» اساسا در بخش مهندسی مورد بررسی و پذیرش قرار می‌دهند. بیمه‌های زبرء در قلمرو وظایف این بخش فرار دارند: بیمه ماشین آلات. تجهیزات الکترونیکی,» بیمة تمام خطر مقاطعه‌کاران (CAR) بیمه تمام خطر نصب (EAR) و بیمه های و بیمه‌های عدم‌النفع ناشی از خسارت‌های ماشین آلات، CAR با EAR یکی از حوزه‌های خاص این بخش»کردن ریسک‌های دریایی است. ربسک‌های فضایی نیز بر عهده بخش کشتی» هواپیما و فضاست. هدف‌های کلیدی عبارت است از: سرویس‌دهی به مشتریان طرف قرارداد» پذیرش فعالیت‌های بیمه‌ای, بازرسی از ریسکه تجزیه و تحلیل ریسک و رسیدگی به خسارت‌هایی که روی می‌دهد. مهندسان بیمه‌گران اتکایی که در خارج از کشور فعال هستندء اطلاعات ضروری را به شرکت خود می‌فرستند و در آن‌جا با تجربه‌ای که از تجزیه و تحلیل ریسک‌ها و خسارت‌های جهانی در دست است» بررسی می‌شود. با استفاده از همین تجربه و جمع آوری آمار مربوط به خسارت‌هاء یک سیستم نرخ‌گذاری طراحی و به‌طور منظم به‌روز می‌شود و در اختیار مشتریان بیمه‌ای قرار می‌گیرد. این مقاله. ارائه کننده اطلاعات تحلیل شده‌ای است که شرکت موئیخ‌ری با هدف روشن ساختن چندین بخش مهندسی منتخب که تقاضاهای خاصی را از صنعت بیمه طلب می‌کنند. تهیه کرده است. این بخش‌ها در آینده نیز هم‌چنان متقاضی بیمه هستند. به‌ویژه اگر بیمه‌گران اتکایی خدمات مژئری در اختیار ایشان قرار دهند.

خلاصه ماشینی:

"افزون بر این،تقاضا از بیمه‌گران مستقیم و اتکایی نیز شدت یافته و به‌ تجربهء بازار آن‌ها و تمایلشان به داشتن ریسک وابسته شده است،گذشته از این،امروزه‌ در مورد ریسک‌های بزرگ مهندسی در سرتاسر جهان مشارکت سرمایه‌گذاران بخش‌ خصوصی افزایش یافته و توجه به ریسک‌هایی که در این پروژه‌ها وجود دارد،بیشتر شده است. البته برج‌های تانتکس در تایوان با ارتفاع 300 متر نمی‌توانند در اندیشهء رکودشکنی باشند اما ویژگی خاص دیگری در این برج‌ها جلب‌ نظر می‌کند:برای جذب لرزش و تغییر مکان ساختمان در هنگام بروز زلزله یا طوفان، نوعی پاندول معکوس نصب می‌شود که لنگر آن که در یکی از طبقات بالا قرار گرفته‌ است با یک کنترل‌کنندهء الکترونیکی به حرکت درمی‌آید،به طوری که تغییر شکل و مکان ساختمان بر اثر نیروهای زلزله یا طوفان قویا کاهش می‌یابد. از دیدگاه تجاری،گروه‌های بیمه‌ای که پیشتر فقط در سطح‌ ملی فعالیت می‌کردند امروزه نگاه خود را به ریسک‌های بزرگ صنعتی و ریسک‌هایی که‌ بر اثر خطرهای طبیعی در نقاط مختلف جهان ممکن است برای این پروژه‌های بزرگ‌ روی دهد،معطوف کرده‌اند. در جاهایی که بیمهء اتکایی نیازهای زیادتری دارد،برای مثال در زمینهء ریسک‌های‌ بزرگ و خطرهای مربوط به آن‌ها،اگر بیمه‌گران بازارهای محلی و گروه‌های بیمه‌ای که در اندازه‌های بین المللی فعالیت می‌کنند و بیمه‌گران اتکایی حرفه‌ای که در ابعاد جهانی فعال‌ هستند،دست به دست هم دهند و با هم کار کنند نه تنها از موقعیت به خوبی استفاده‌ خواهند کرد بلکه در جهت مطلوبیت همدیگر خواهند بود و در نهایت از این مشارکت‌ منتفع خواهند شد."


برای مشاهده محتوای مقاله لازم است وارد پایگاه شوید. در صورتی که عضو نیستید از قسمت عضویت اقدام فرمایید.