Skip to main content
فهرست مقالات

تجزیه و تحلیل ارزش فرآیندها مورد لیزینگ خودرو

نویسنده:

(4 صفحه - از 8 تا 11)

کلیدواژه ها :

بهبود مستمر ،تجزیه‌ و تحلیل ارزش‌ فرآیندها ،حسابداری‌ مدیریت ،مدیریت‌ هزینه

کلید واژه های ماشینی : تجزیه و تحلیل ارزش فرآیندها ، ارزش فرآیندها مورد لیزینگ خودرو ، تحلیل ارزش فرآیندها مورد لیزینگ ، ارزش ، شناسایی ، شرکت لیزینگ خودرو ، هزینه ، ارزش فرآیندهای اصلی شرکت لیزینگ ، فرآیندهای اصلی شرکت لیزینگ خودرو ، اطلاعات

تجزیه و تحلیل‌ ارزش فرآیندها یک‌ تکنیک مدیریت هزینه‌ است که برای بهبود فرآیندهای سازمان و در نتیجه کاهش‌ هزینه‌ها به کار می‌رود. در این روش‌ فعالیت‌های با ارزش‌ افزوده و بدون ارزش‌ افزوده،:شناسایی و تفکیک می‌شود.در این تجزیه و تحلیل، فرآیندهای اصلی کسب و کار و فعالیت‌های مرتبط با هریک از این‌ فرآیندها شناسایی شده و پس از تفکیک‌ فعالیت‌های با ارزش افزوده و بدون‌ ارزش افزوده و تعیین زمان و هزینه‌های‌ انجام آن،فرصت‌های بهبود شناسایی و 2Lبرنامه اقدام کوتاه مدت و بلندمدت تهیه‌ می‌شود.با استفاده از این روش‌ گلوگاه‌های فعالیت و زمینه‌های بهبود فعالیت‌های با ارزش افزوده و حذف‌ فعالیت‌های بدون ارزش افزوده‌ شناسایی می‌گردد.ما این تکنیک را با 3Lهمکاری مدیران و کارشناسان شرکت‌ لیزینگ خودرو سواری در قالب یک اقدام‌ پژوهشی اجرا کردیم. روش‌شناسی اجرای‌ این تکنیک و بخشی از نتایج و یافته‌ها در این‌ مقاله ارائه شده است.

خلاصه ماشینی:

"تجزیه و تحلیل ارزش فرآیندها:مورد لیزینگ خودرو دکتر علی رحمانی‌ مدرس دانشگاه‌ الناز تجویدی‌ دانشجوی کارشناسی ارشد حسابداری چکیده تجزیه و تحلیل‌ ارزش فرآیندها یک‌ تکنیک مدیریت هزینه‌ است که برای بهبود فرآیندهای سازمان و در نتیجه کاهش‌ هزینه‌ها به کار می‌رود. در این تجزیه و تحلیل، فرآیندهای اصلی کسب و کار و فعالیت‌های مرتبط با هریک از این‌ فرآیندها شناسایی شده و پس از تفکیک‌ فعالیت‌های با ارزش افزوده و بدون‌ ارزش افزوده و تعیین زمان و هزینه‌های‌ انجام آن،فرصت‌های بهبود شناسایی و برنامه اقدام کوتاه مدت و بلندمدت تهیه‌ می‌شود. واژه‌های کلیدی: تجزیه‌ و تحلیل ارزش‌ فرآیندها،حسابداری‌ مدیریت،مدیریت‌ هزینه،بهبود مستمر مقدمه این مقاله نتایج حاصل از یک‌ پژوهش میدانی در مورد تجزیه و تحلیل‌ ارزش فرآیندهای اصلی شرکت لیزینگ‌ (به تصویر صفحه مراجعه شود) خودرو و فعالیت‌های مرتبط با آن را ارائه‌ می‌کند. در این‌ تجزیه و تحلیل،فرآیندهای اصلی کسب‌ و کار و فعالیت‌های مرتبط با هریک از این فرآیندها شناسائی شده و به با ارزش افزوده‌1و بدون ارزش افزوده‌2 تفکیک می‌شوند."

برای مشاهده محتوای مقاله لازم است وارد پایگاه شوید. در صورتی که عضو نیستید از قسمت عضویت اقدام فرمایید.