Skip to main content
فهرست مقالات

حسابداری پیش بینی کننده

مترجم:

(2 صفحه - از 38 تا 39)

کلید واژه های ماشینی : حسابداری، اطلاعات، حسابداری پیش‌بینی، حسابداری پیش‌بینی‌کننده، اطلاعات حسابداری، فرآیند، مدیران، اطلاعات مالی دست، مدیریت، پیش‌بینی عملکرد مالی آینده استفاده

حرفه حسابداری،با حسابداری‌ پیش‌بینی‌کننده،به یکی از جهش‌های رو به‌ جلو برای افزایش مربوط بودن اطلاعات‌ مالی دست می‌یابد.اطلاعات حسابداری به‌ جای تاکید صرف به گذشته،بر مدیریت‌ آینده،تمرکز می‌یابد. اطلاعات حسابداری برای مربوط بودن‌ باید دارای ارزش پیش‌بینی‌کنندگی و ارزش‌ بازخورد و باید به موقع باشد.حسابداری‌ پیش‌بینی‌کننده به روشنی،گوی سبقت را با 2Lتوجه به معیارهای فوق از حسابداری سنتی‌ خواهد ربود.سیستم‌برای قابل اتکا بودن‌ باید قابل اثبات،معتبر و عینی باشد. از آنجایی که حسابداری پیش‌بینی‌کننده‌ از همان اطلاعات دفترکل و اطلاعات‌ عملیاتی سود می‌برد حداقل به میزان‌ سیستم‌های حسابداری و تاریخی قابل‌ اتکاست.حسابداری پیش‌بینی‌کننده همان‌ چیزی است که مدیران اجرایی، سرمایه‌گذاران و اعتباردهندگان می‌خواهند. زیرا آنان می‌خواهند نه فقط از گذشته،بلکه‌ از آینده بدانند. حسابداری برای‌ شفاف‌سازی عملکرد در عملیات اجرایی نیست‌ بلکه برای تامین نیازهای‌ امانت‌داری طراحی شده‌ است.اما در حال و هوای‌ اقتصاد امروز،این ضعفی‌ است که مدل حسابداری‌ سنتی را محکوم به ارائه‌ اطلاعات نامربوط بودن‌ می‌کند.اگر فریبکاری‌ شرکت انرون رو نمی‌شد،کسی از فعالیت‌های حسابداری‌ مربوط به آن خبردار نمی‌شد. این مقاله به جای تشویق استفاده از مدل‌ سنتی،استفاده از حسابداری پیش‌بینی‌ کننده را توصیه می‌کند.که تامین‌کننده‌ اقدامات آتی قابل اعتماد،براساس‌ یکپارچگی عملیاتی است.

خلاصه ماشینی:

"این راه‌کار به سیستم حسابداری‌ مدیریت جداگانه‌ای بستگی دارد که‌ اطلاعات آینده‌نگر را به مدیریت داخلی‌ ارائه می‌کند. این صورت مالی، عناصر فرآیندهای کار را ارزیابی و قابلیت‌ خلق ارزش هریک را بررسی می‌کند. فرآیند با اثربخش بالا(حداقل فاصله بین نتیجه‌ حاصل با نتیجه هدف)می‌تواند بستری‌ برای ارزش آتی باشد. فرآیندهای ناموثر، تجارت را به حرکتی مارپیچی به دور خود و ادامه در صفحه 28 ادامه از صفحه 93 حسابداری پیش‌بینی‌کننده خارج از کنترل سوق می‌دهد و با خود فریبی موجب کاهش خلق ارزش می‌گردد. سازمان‌هایی که فرآیند کارها را برای بهبود سرعت کار،ساده به موثر می‌کنند،نسبت به آنهایی که سرعت پاپایینی‌ در فرآیندها دارند موجب ایجاد گردش‌ وجوه نقد بهتر و در نتیجه تولید ارزش‌ بیشتر می‌شوند. نتیجه بدیهی این کار،این‌ است که سازمان‌های دارای فرآیند کاری‌ اثربخش در موقعیت بهتری برای خلق‌ نقدینگی قرار دارند و بنابراین توان بیشتری‌ در خلق ارزش به دست می‌آورند. مدیریت فرآیند،زیربنای کار شرکت‌های مقدم و پیشرو از ابزارهای‌ حسابداری پیش‌بینی‌کننده مانند شش‌ سیگما،تجزیه و تحلیل علت اصلی‌71،ایزو 0009،ارزیابی متوازن‌81،هزینه‌یابی‌ بر مبنای فعالیت‌91و نقشه‌کشی فرآیندها، استفاده می‌کنند. حسابداری پیش‌بینی‌کننده،موجد چارچوبی برای استفاده رسمی از ابزارهای‌ فرآیند در سیستم مدیریت جامع می‌باشد. حسابداری پیش‌بینی‌کننده برخی از جالب‌ترین واقعیت‌ها برای پیش‌بینی‌ عملکرد مالی آینده استفاده می‌کند. اگر توالی و تکرار در یک فرآیند چند وظیفه‌ای وجود داشته‌ باشد،پس می‌توان گفت این فرآیندها تکرارپذیر است. اگر یک فرآیند دارای‌ قابلیت تکرار باشد،پس نتایج آن در یک‌ محدوده آماری قابل پیش‌بینی است. اطلاعات حسابداری برای مربوط بودن‌ باید دارای ارزش پیش‌بینی‌کنندگی و ارزش‌ بازخورد و باید به موقع باشد."

  • دانلود HTML
  • دانلود PDF

برای مشاهده محتوای مقاله لازم است وارد پایگاه شوید. در صورتی که عضو نیستید از قسمت عضویت اقدام فرمایید.