Skip to main content
فهرست مقالات

تأثیر فن آوری اطلاعات و ارتباطات بر اقتصاد نوین اطلاعات در عصر مجازی

نویسنده:

ISC (18 صفحه - از 51 تا 68)

کلیدواژه ها :

بهره‌وری ،اقتصاد اطلاعات ،فن‌آوری اطلاعات و ارتباطات ،خرید اطلاعات ،فروش اطلاعات

کلید واژه های ماشینی : اطلاعات ، تأثیر فن‌آوری اطلاعات و ارتباطات ، فن‌آوری اطلاعات و ارتباطات ، اقتصاد ، ICT ، اقتصاد نوین اطلاعات ، اقتصاد نوین ، فن‌آوری اطلاعات و ارتباطات ابزاری ، فنی ، انتقال اطلاعات

فن‌آوری اطلاعات و ارتباطات ابزاری ضروری برای انجام بسیاری از فعالیت‌های التکرونیکی و افزایش کیفیت خدمات اطلاع محور است. ICT عامل اساسی در توسعه و رشد اقتصادی و رسیدن به جامعه‌ای‌ دانش محور است.استفاده از ICT تحول عظیمیی در مفهوم اقتصاد جهان ایجاد کرده و تعابیری چون اقتصاد شبکه،اقتصاد اطلاعات، اقتصاد دانش،و غیره را مطرح کرده است.بهره‌گیری از ICT تولید، پردازش،ذخیره‌سازی وانتقال اطلاعات را متحول می‌سازد و اطلاعات‌ به صورت کالایی اقتصادی مورد دادوستد قرار می‌گیرد.در این مقاله‌ ابتدا مفهوم اقتصاد نوین مورد اشاره قرار گرفته،سپس اطلاعات‌ به‌عنوان کالایی اقتصادی و نقش آن در بازارها مطرح گردیده است، همچنین‌ ICT به‌عنوان ابزار اقتصاد نوین و تأثیر آن در بهره‌وری و تولید ناخالص ملی مورد بررسی قرار گرفته است.

خلاصه ماشینی:

"بررسی می‌شود،سپس‌ ICT به‌عنوان ابزار اقتصادی نوین و تأثیر آن در بهره‌وری و تولید عمده ناشی از جهانی شدن و فن‌آوری اطلاعات و ارتباطات( ICT )است. دیگران باعث شده است تا کاربردها و منافع فن‌آوری اطلاعات کل اقتصاد را در برگرفته و مالکیت معنوی در چهار حوزه برای استفاده از اطلاعات مطرح گردیده است: اگرچه نظام بازار این موضوع را بدیهی می‌داند و معتقد است که اطلاعات مربوط به کالا شرکت یا در سطح ملی و بین‌المللی،به اطلاعات مناسبت و صحیح بستگی دارد و عدم‌ دسترسی به این اطلاعات،خسارت‌های اقتصادی و مالی فراوان و جبران‌ناپذیری به بار در جامعهء دانش یکی از مسائل مهم این است که چگونه‌ ICT رشد و تولید را اطلاعاتی و اقتصاد نوین و اهمیت اطلاعات در رشد اقتصادی شده است. تصویر زیر اختلال بین اقتصاد سنتی و نوین نشان داده شده است:(به تصویر صفحه مراجعه شود) اگرچه دیدگاه‌های زیادی برای مفهوم‌سازی تأثیر ICT در سطوح اقتصادی،تجاری،و وضعیت واقعی بازار مطرح شده است اما این چارچوب‌ها در اغلب از ساختاری جبری و خود اطلاعات به صورت یک کالای اقتصادی مورد دادوستد قرار گرفته است. به کارگیری‌ ICT در اقتصاد نوین اطلاعاتی سبب افزایش بهره‌وری و کاهش تورم در 1. در برخی کشورها با رشد اقتصاد قوی(از جمله ایالات متحده،کانادا و استرالیا)سرمایه‌گذاری‌ ICT از رشد بهره‌وری کار پشتیبانی کرده است که با وجود افت اخیر به این مسئله اشاره شده است که‌ ICT باعث کاهش مشاغل و فضاهای سازمانی شده‌ کسب مهارت‌های‌ ICT نیز برای انجام بسیاری از فعالیت‌های اقتصادی در عصر Verzola می‌تواند در جهت گسترش نظام‌مند ICT برای تحقق اقتصاد نوین اطلاعاتی و اقتصاد«دانایی‌"

برای مشاهده محتوای مقاله لازم است وارد پایگاه شوید. در صورتی که عضو نیستید از قسمت عضویت اقدام فرمایید.