Skip to main content
فهرست مقالات

تام ولف، رمان نویسی وقایع نگار

مصاحبه شونده:

مترجم:

(1 صفحه - از 33 تا 33)

کلید واژه های ماشینی : رمان ، رمان آتش غرور ، رمان آتش غرور نیویورک ، نیویورک ، شخصیت ، رمان‌نویسی وقایع‌نگار ، روزنامه‌نگاری ، تام ولف ، داستان ، کفشی

جسته‌اش ارائهء تصاویر جاندار و ملموس از واقعیت‌ و موشکافی صریح شخصیتهاست.مصاحبهء زیر بخشی از گفت‌وگویی است که بونی آنجلو در فوریهء سال 1989 با وی انجام داده است:

خلاصه ماشینی:

"مصاحبهء زیر بخشی از گفت‌وگویی است که بونی آنجلو در فوریهء سال 9891 با وی انجام داده است: وقتی کسی رمان آتش غرور را می‌خواند،احساس‌ می‌کند شما در مورد وقایعی که هم اکنون در اطراف ما در جریان است می‌نویسید،آیا با مشاهدهء این وقایع تکان‌ می‌خورید و مثلا با خود می‌گفتید:«بله،این فصل هفتم‌ است»؟ -فیلیپ راث می‌گفت ما در عصری زندگی می‌کنیم که‌ در آن قوهء تخیل رمان‌نویس در برابر چیزی که می‌داند فردا در روزنامه خواهد خواند،بی فایده است. به نظر می‌رسد آمریکایی‌ها همگی دغدغهء تلاش‌ برای نیل به موقعیت اجتماعی را دارند و مسلما شخصیت‌ها در رمان آتش غرور نیز همین حالت را دارند و این امر قطعا شامل شما هم می‌شود. شما در مورد شخصیتی که در یک روز زمستانی در نیویورک با یک دست کت و شلوار خوش‌دوخت سفید رنگ،کرواتی یاسی و پیراهن راه راه با یقه‌ای هفت رنگ‌ و کفشی که طبق مد روز به نظر می‌رسد-مانند چکمهء ساق‌دار سفید رنگ-در خیابان ظاهر شود[اشاره به خود ولف‌]چه می‌گویید؟ -می‌ترسیدم همین سؤال را مطرح کنید."

صفحه: از 33 تا 33