Skip to main content
فهرست مقالات

کتابخانه های عمومی آینده

نویسنده:

علمی-ترویجی/ISC (12 صفحه - از 149 تا 160)

کلیدواژه ها :

کتابخانه‌های عمومی ،خدمات

کلید واژه های ماشینی : اطلاعات ، کتابخانه‌های عمومی ، کتابخانه‌های عمومی آینده ، آینده ، مقاله چالش‌های آیندهء کتابخانه‌های عمومی ، الکترونیکی ، کتابخانهء عمومی ، کاربر ، کتابداران ، اینترنت

این مقاله چالش‌های آیندهء کتابخانه‌های عمومی را بررسی می‌کند.بدین منظور ابتدا کتابخانه‌های عمومی،اهداف،و آرمان‌های وجودی آنها بیان می‌شود.برای بیان این چالش‌ها، شناخت آینده،ویژگی‌ها،و مسائلی که هر پدیده‌ای در آینده با آن مواجه خواهد شد ضروری‌ است؛قسمت دوم مقاله به این مبحث می‌پردازد.تاریخچهء کتابخانه‌های عمومی ویژگی‌ها، خدمات،امکانات فعلی و آینده،و نقش آن در مردم سالاری الکترونیک نیز بررسی می‌شود.

خلاصه ماشینی:

"این مقاله چالش‌های آیندهء کتابخانه‌های عمومی را بررسی می‌کند. کتابخانهء عمومی اهداف خاصی دارد که‌ آینده‌ای نه چندان دور کتابخانهء عمومی در عمومی چنین تعریف شده است:«کتابخانه‌ای‌ منتشر شد،اهداف کتابخانه‌های عمومی به‌ عمومی نهادی است که باید امکان خودآموزی‌ و فقط بر روی اهداف کتابخانهء عمومی که‌ شده و شهروندان آن منطقه برای پر کردن این‌ کتابخانه‌های عمومی و آینده کتابخانه‌های عمومی و آینده با توجه به تعریف و اهداف کتابخانه‌های عمومی و شمایی از آینده به چگونگی‌ اخیر کتابخانه‌های عمومی و جامعهء اطلاعات‌ به ارائهء خدمات کتابخانهء عمومی در گذشته‌ اهداف و رسالت کتابخانهء عمومی مطرح‌ کتابخانه‌های عمومی با دسترسی به امکاناتی‌ کتابخانه‌های عمومی برای رویارویی با عامل‌ کتابداران باید برای بقای خود دارای دو کتابخانهء عمومی به حکم سرشت خود کتابخانه‌های عمومی باید به عنوان یک‌ عمومی است و در مقدمهء مقاله نیز آمد از آنها باید برای مدیریت منابع موجود شدن خدمات کتابخانهء عمومی از طریق وب‌ فراهم کرده است که این نوع کتابخانهء دیجیتال خود را برای ارائهء خدمات به همهء که در کتابخانه‌های عمومی آینده کاربرد داده است که این کارها مقدمه‌ای برای طرح‌ برای کتابخانهء عمومی است(9:201). کتابخانهء عمومی می‌تواند محلی برای‌ دسترسی عمومی برای مطالعه و جست‌وجو کتابخانه‌های عمومی آینده باید برطرف شود. دسترسی برای کتابخانه مطرح می‌شود. حفظ اسرار و اطلاعات شخصی هریک از اعضای کتابخانه است. کتابخانه‌های عمومی دیجیتال آینده برای‌ اهداف کتابخانه‌های عمومی چون توسعه و فناوری‌های جدید امکان آنها را برای ما و جریان آنها در میان مردم برای استفاده‌ کتابخانه‌های عمومی آینده خواهد بود. کتابخانه‌های عمومی باید علاوه بر"

برای مشاهده محتوای مقاله لازم است وارد پایگاه شوید. در صورتی که عضو نیستید از قسمت عضویت اقدام فرمایید.