Skip to main content
فهرست مقالات

تعامل مدیریت دانش و اقتصاد اطلاعات

نویسنده:

علمی-ترویجی/ISC (8 صفحه - از 85 تا 92)

کلیدواژه ها :

اقتصاد دانش ،مدیریت دانش ،اقتصاد اطلاعات ،اقتصاد شبکه

کلید واژه های ماشینی : اطلاعات، مدیریت دانش و اقتصاد اطلاعات، اقتصاد اطلاعات، مدیریت دانش، اقتصاد، تعامل مدیریت دانش و اقتصاد، تعامل، مدیریت اطلاعات، نقش‌های مهم اقتصاد اطلاعات تصمیم‌گیری، اقتصاد اطلاعات و مدیریت دانش

مدیریت دانش و اقتصاد اطلاعات،به عنوان دو پدیدهء مستقل و با توجه به اینکه دارای اهداف‌ مشترکی هستند،در تعامل با یکدیگر می‌توانند کارآیی بیشتری داشته باشند و توجه به اهداف‌ و نقش‌های آنها می‌تواند هدایتگر ما در تشخیص جنبه‌های مختلف این تعامل باشد.در مقالهء حاضر سعی شده است تا با معرفی مختصر دو پدیدهء مذکور به بیان جنبه‌های مختلف این‌ تعامل و نیز تأثیر متقابل هرکدام بر دیگری پرداخته شود.

خلاصه ماشینی:

"مدیریت دانش و اقتصاد اطلاعات،به عنوان دو پدیدهء مستقل و با توجه به اینکه دارای اهداف‌ و نقش‌های آنها می‌تواند هدایتگر ما در تشخیص جنبه‌های مختلف این تعامل باشد. حاضر سعی شده است تا با معرفی مختصر دو پدیدهء مذکور به بیان جنبه‌های مختلف این‌ اطلاعاتی کاربران است تا بتواند دانش ضمنی‌ خود را ابراز دارند و در این حالت است که‌ تبدیل اطلاعات به دانش را فراهم آورد و افراد(دانش ضمنی)و مدیریت آن به صوی‌ براساس دانش و تجربهء خود مورد استفاده قرار اقتصاد اطلاعات می‌تواند ارزش هزینه‌ها این اطلاعات همان‌گونه که قبلا نیز اشاره شد شبکه به عنوان مثال شبکهء تلفن یا اینترنت برای وی فراهم می‌شود و رشد تصاعدی شبکه حاکی از این مفهوم است. قابلیت‌های بیشتری پیدا می‌کنند و در ضمن کوچک‌تر شده و از قیمت آنها نیز کاسته می‌شود. تعامل اقتصاد اطلاعات و مدیریت دانش تعامل اقتصاد اطلاعات و مدیریت دانش ابتدا به بیان نقش اقتصاد اطلاعات در مدیریت‌ دانش در بهره‌گیری اقتصادی از اطلاعات و تصمیمات در مدیریت دانش توسط اقتصاد دانش می‌تواند از این قابلیت در جهت مدیریت‌ مقوله‌های مهم در مدیریت دانش است. دانش است که نقش مهمی در این زمینه بر عهده‌ از طرف دیگر این پایگاه اطلاعاتی نقش بسیار مدیریت دانش نیز در اقتصاد اطلاعات‌ از این منابع دانش به نحو مؤثری سود مدیریت دانش همچنین در تلاش است تا مدیریت دانش در تلاش است تا امکان‌ مدیریت دانش استفادهء اقتصادی از علاوه بر این،تعامل این دو می‌تواند حائز منافع بسیار چشمگیری برای سازمان‌ها دانش و اقتصاد اطلاعات و هم‌سویی این دو"

  • دانلود HTML
  • دانلود PDF

برای مشاهده محتوای مقاله لازم است وارد پایگاه شوید. در صورتی که عضو نیستید از قسمت عضویت اقدام فرمایید.