Skip to main content
فهرست مقالات

تشکیل شرکت با عضو واحد

نویسنده:

(18 صفحه - از 123 تا 140)

کلیدواژه ها :

مدیریت ،انحلال ،اداره ،شرکت با عضو واحد ،تشکیل

کلید واژه های ماشینی : تشکیل شرکت با عضو واحد ، قانون ، قانون تجارت ، شرکت با مسئولیت محدود ، حد ، حقوق ، سرمایه ، انحلال شرکت با عضو واحد ، عضو واحد امکان‌پذیر ، شریک

مطابق مقررات موجود بویژه قانون تجارت فعلی،تشکیل شرکت با عضو واحد امکانپذیر نیست.در این مقاله با استفاده از مطالعه تطبیقی و در پرتو مباحث تحلیلی نشان خواهیم داد که‌ از منظر تحلیلی(نه حقوقی)،تشکیل چنین شرکتهایی نه تنها با هیچ مانعی روبروی نیست بلکه از جهات مختلف می‌تواند سودمند باشد.همینطور در مورد نحوه اداره و انحلال این شرکتها نیز بحث خواهیم کرد.

خلاصه ماشینی:

"بررسی و مطالعه امکان تشکیل شرکت با عضو واحد می‌تواند گامی در این مسیر در فصل اول با عنوان«بررسی و تحلیل امکان تشکیل شرکت با عضو واحد از نقطه‌نظر حقوقی و تحلیلی»به دنبال پاسخگویی به سؤال اول خواهیم بود. 3-شرکت با عضو واحد به علت ماهیت خاص خود(تک‌عضوی بودن)از نظر خواهیم داد که آیا از نظر حقوقی و تحلیلی تشکیل شرکت با عضو واحد امکان‌پذیر صرف نظر از مطالب فوق ایدهء تشکیل شرکت با عضو واحد در حقوق ما نامأنوس‌ مصوب 1992،تشکیل شرکت سهامی خاص با عضو واحد نیز پیش‌بینی گردید. با پذیرش امکان تشکیل شرکت با عضو واحد از نظر تحلیلی،نباید تصور کرد که‌ از نظر تحلیلی نیز نباید تشکیل شرکتهای سهامی خاص و عام با عضو واحد را عضو واحد امکان‌پذیر نیست و لازم است برای تشکیل آنها حد اقل تعدادی شریک‌ این مطلب که در حقوق انگلیس تشکیل شرکت سهامی خاص با عضو واحد مبحث دوم:شرکتهایی که می‌توان آنها را با عضو واحد ایجاد کرد ت. تشکیل شرکت با مسئولیت محدود با عضو واحد از نظر از نظر تحلیلی تشکیل شرکت تضامنی و نسبی با عضو واحد با هیچ مانعی روبرو عضو واحد با تشکیل شرکت نسبی و تضامنی از یک طرف مسئولیت را متوجهء در این فصل خواهیم دید که شرکت با عضو واحد از نظر تشکیل،اداره و انحلال‌ انحلال شرکت با عضو واحد نیز ممکن است بصورت اردای یا قهری واقع شود. ایده تشکیل شرکت تجاری با عضو واحد نه تنها در حقوق ما نامأیوس نیست، شرکت با عضو واحد به علت ماهیت خاص خود از نظر تشکیل،اداره و انحلال‌"


برای مشاهده محتوای مقاله لازم است وارد پایگاه شوید. در صورتی که عضو نیستید از قسمت عضویت اقدام فرمایید.