Skip to main content
فهرست مقالات

احیا و بازسازی تاریخ اعلامیه جهانی حقوق بشر

نویسنده:

مترجم:

(32 صفحه - از 161 تا 192)

کلیدواژه ها :

حقوق بشر ،اعلامیه جهانی حقوق بشر

کلید واژه های ماشینی : اعلامیه جهانی حقوق بشر ، تاریخ اعلامیه جهانی حقوق بشر ، بازسازی تاریخ اعلامیه جهانی حقوق ، حقوق بشر ، سیاسی ، اعلامیهء جهانی حقوق بشر ، تاریخ سیاسی اعلامیه جهانی ، علامیهء جهانی حقوق بشر ، پیش‌نویس اعلامیه جهانی حقوق بشر ، تاریخ اعلامیهء جهانی حقوق بشر

تاریخ سیاسی اعلامیه جهانی حقوق بشر( UDHR )1چندان شناخته‌شده نیست و همین ابهام‌ باعث رواج تصوراتی شده است که نیازمند بررسی می‌باشد.پژوهشهای اخیر،این برداشت را که UDHR تحت حمایت قدرتهای غربی ابداع و ترویج شده است به چالش می‌کشد و به طور جدی،تردیدهایی را دربارهء حمایت قدرتهای بزرگ از فعالیتهای مربوط به ایجاد معیارهای‌ بین المللی حقوق بشر مطرح می‌کند.این مقاله،چهار اسطوره(یا افسانه)سیاسی درباره اعلامیه‌ جهانی حقوق بشر را کاوش می‌کند که هریک بخشی از حقیقت را دربرمی‌گیرند؛و گمراه‌ کننده نیز هستند.اگر درباره نقش تاریخی دولتهای بزرگ در پیشرفت هنجارهای حقوق بشر اغراق شود،در واقع از نقش و سهم دولتهای کوچک غفلت شده است.اعلامیه جهانی یک متن‌ توافق‌شده است و بسیاری از کشورها در تدوین آن شرکت داشته‌اند.مشروعیت آن از فرآیند سیاسی ناشی می‌شود که به آن شکل داده است.بنابراین،همه دولتها از احیا(بازیابی)سهم‌ دولتهای کوچک در تاریخ آن نفع می‌برند.

خلاصه ماشینی:

"تاریخ سیاسی اعلامیه جهانی حقوق بشر( UDHR )1چندان شناخته‌شده نیست و همین ابهام‌ براساس این ماده،احترام و رعایت جهانی حقوق بشر و آزادی‌های اساسی بدون‌ نخست این که حقوق بشر در جریان مخاصمات سیاسی بین المللی مورد شکل‌گیری آرمانها و تصویب اصول مندرج در اعلامیهء جهانی حقوق بشر است. (3)- utittarian jeremy bentham شکل داده است؟چگونه ما به این نتیجه رسیده‌ایم که یک اعلامیهء جهانی حقوق بشر چهار برداشت عمومی از تاریخ اعلامیهء جهانی حقوق بشر این ایده را تقویت‌ سیاسی برای تهیهء پیش‌نویس یک اعلامیهء جهانی حقوق بشر در نیمهء قرن گذشته بود. برای کسانی که بیشتر به محتوای اعلامیهء جهانی حقوق بشر توجه دارند تا با اساسی،اعلامیه جهانی حقوق بشر به عنوان یک متن ترکیبی مورد توافق قرار گرفته‌ روزولت نقش کلیدی در روندی ایفا کرد که پروژه اعلامیه جهانی حقوق بشر را به‌ کناره‌گیری ایالات متحدهء آمریکا از موضوع حقوق بشر بین المللی کافی بود. یک برداشت از میزان مشارکت و چشم‌انداز نیم قرن پروژه حقوق بشر از دست رفته یا تحریف شده است. کوچک برای بنیانگذاری اعلامیهء جهانی و میثاق عمدهء حقوق بشر هستند. کشورها در صف مقدم تلاش برای توسعه قانون حقوق بشر بین الملل بودند. (1)- Omar lotfi این سه مثال ساده کمک کشورهای کوچک به اعلامیه جهانی حقوق بشر با تأمل‌ انتقادی دربارهء این فرض که حقوق بشر یک پروژهء سیاسی غربی بود بیاندیشند. ملازم با این مذاکرات به اعلامیه جهانی حقوق بشر،تنها به عنوان معیاری برای رفتار مجمع عمومی ملل متحد-که اعلامیهء جهانی حقوق بشر را تصویب کرد-اظهار بخشهای مهمتر تاریخ اعلامیه جهانی حقوق بشر احیا می‌شوند،ممکن است بحث و"

برای مشاهده محتوای مقاله لازم است وارد پایگاه شوید. در صورتی که عضو نیستید از قسمت عضویت اقدام فرمایید.