Skip to main content
فهرست مقالات

مددکاری اجتماعی در استرالیا با تأکید بر سازمانهای نظامی

نویسنده:

(10 صفحه - از 119 تا 128)

کلیدواژه ها :

مددکاری اجتماعی ،استرالیا ،فعالیت پلیس و مددکاران

کلید واژه های ماشینی : مددکاری اجتماعی ، استرالیا ، تاریخچه فعالیت پلیس نظامی استرالیا ، مددکاری اجتماعی در استرالیا ، تاریخچه ، فعالیت پلیس استرالیا ، دوره دانشجوی دکتری مددکاری ، تعریف مددکار و مددکاری ، فعالیت پلیس ، تعریف مددکار اجتماعی

مددکاری اجتماعی یکی از رشته‌های دانشگاهی است که قدمت آن به صدسال می‌رسد و اکنون از پذیرش اولین دوره دانشجوی دکتری مددکاری در دنیا،نود سال گذشته است.مددکاران‌ اجتماعی در کلیه نهادها.از جمله نهادهای اجتماعی،بهداشتی،اقتصادی،قضایی و انتظامی برای حل‌ مشکلات افراد و گروه‌ها فعال هستند. در این مقاله،برای آشنایی با مددکاری اجتماعی،ضمن تأکید بر مددکاری اجتماعی در سازمانهای نظامی،ابتدا به تعریف مددکار و مددکاری و تاریخچه آن اشاره می‌رود؛سپس راجع به‌ فعالیت پلیس استرالیا به اختصار سخن خواهد رفت؛زیرا از طریق آشنایی با فعالیت پلیس،می‌توان‌ جایگاه اجرای مددکاری را روشن‌تر بیان نمود.در پایان وظایف مددکاران در سازمانهای نظامی به‌ اختصار بیان می‌گردد.

خلاصه ماشینی:

"مددکاری اجتماعی یکی از رشته‌های دانشگاهی است که قدمت آن به صدسال می‌رسد و اکنون از پذیرش اولین دوره دانشجوی دکتری مددکاری در دنیا،نود سال گذشته است. رشته مددکاری در آمریکا در سال 3091 میلادی در دانشگاه نیویورک شکل گرفت‌ و اولین دوره دکتری مددکاری در آمریکا،در سال 5191 میلادی شروع شد و توسعه‌ سال است که رشته مددکاری تدریس می‌شود و دریافت مدرک کارشناسی ارشد، نمی‌تواند مددکار موفقی بشود؛مگر آنکه از نظر خصوصیات شخصیتی و کسب دانش‌ واجد شرایط باشد؛به عنوان مثال:در حرفه مددکاری،تلاش برای خودشناسی اولین گام‌ امروزه هدف مددکاران اجتماعی افزایش کیفیت زندگی تمام افراد جامعه است. سه هدف مددکاری اجتماعی عبارت است از:مراقبت و توجه،درمان،و تغییر. خلاصه‌ای از تاریخچه فعالیت پلیس نظامی استرالیا نشان می‌دهد که از سال 4191 تا 5-سالمندان:از 56 سال و به بالا؛7-برخی از وظایف مددکاران شاغل در مراکز نظامی عبارت است از: رفاهی و توانبخشی مددکاری اجتماعی بهره‌مند هستند؛به عنوان مثال:تمام فرزندان‌"

برای مشاهده محتوای مقاله لازم است وارد پایگاه شوید. در صورتی که عضو نیستید از قسمت عضویت اقدام فرمایید.