Skip to main content
فهرست مقالات

اطلاع رسانی: چکیده پایان نامه: زمینه های اجرای اقتصادی و تحویل به موقع فعالیت های پروژه ای

نویسنده:

علمی-ترویجی/ISC (5 صفحه - از 131 تا 135)

کلید واژه های ماشینی : اجرای اقتصادی و تحویل به‌موقع ، پروژه ، اطلاعات ، مدول ، اقتصادی ، کارکنان ، طراحی ، راهبردهای ، اجرای به‌موقع پروژه‌ها ، سفارش

ین متن که چکیده ای از پایان نامه کارشناسی ارشد مدیریت صنعتی دانشگاه تربیت مدرس (1382) است. پیش شرط های اجرای به موقع پروژه ها را به بحث می گذارد.

خلاصه ماشینی:

"این عوامل را از دیدگاهی می‌توان به فناوری(تکنولوژی)،منابع انسانی،و زیر ساخت‌های خارج از سازمان،دسته‌بندی کرد: فناوری‌ها:بدیهی است در دنیای پرشتاب و پررقابت امروز،بدون بهره‌گیری از تجارب بشری،که در قالب فناوری‌های عمل می‌کند،اجرای فعالیت اقتصادی،بقاء و رشد بنگاه اقتصادی عملا میسر نخواهد بود و عدم توجه به آن،منجر به زوال بنگاه می‌شود؛بنابراین،هر بنگاه اقتصادی باید خود را به ابزار فناوری و فنون وابسته مجهز کند و در جریان کار همگام با قافله فناوری مربوطه در سطح جهانی پیش رود. به عنوان مثال شرکت زیمنس در اجرای پروژه‌های نیروگاهی اقدام به اصلاحاتی در شیوه کار کرده که در تحقیقی چگونگی اینکار و مراحل آن مورد بررسی قرار گرفته است؛با توجه به ارتباط مستقیم آن با موضوع این پایان‌نامه، خلاصه آن آورده می‌شود:«مقوله کاهش زمان تحویل و به دنبال آن کاهش هزینه،از مسائل اساسی سازندگان تجهیزات بزرگ صنعتی، نیروگاهی و پالایشگاهی است. منابع محدود سرمایه‌ای این کشورها نیز مانعی برای استفاده از فناوری جدید و افزایش ظرفیت برق موردنیاز در راستای توسعه اقتصادی آن‌ها بود؛ همچنین سطح قیمت‌ها و زمان تحویل پروژه موجب ایجاد دیدگاهی جدید در چگونگی ساخت نیروگاه‌ها شد». بخش دیگر این متغیر هم جهتی منابع انسانی از نظر اهداف و عملکردهاست؛باید از طریق شفاف‌سازی ماموریت‌ها،ارزش‌ها و برنامه‌های راهبردی و عملیاتی سازمان برای کلیه پرسنل، تلاش‌هایشان را در جهت رسیدن به اهداف بلندمدت سازمان ساماندهی کرد؛برای این منظور می‌توان از برنامه‌ریزی تعاملی استفاده کرد."

برای مشاهده محتوای مقاله لازم است وارد پایگاه شوید. در صورتی که عضو نیستید از قسمت عضویت اقدام فرمایید.