Skip to main content
فهرست مقالات

بانک اطلاعاتی: انجام فعالیت تجاری (قسمت اول)

نویسنده:

مترجم:

علمی-ترویجی/ISC (44 صفحه - از 140 تا 183)

کلید واژه های ماشینی : اطلاعات، بانک اطلاعات، شاخص، استخدام، فعالیت تجاری، ورشکستگی، اعتبارات، بستانکاران، قرارداد، قوانین

بانک جهانی بر مبنای شاخص های آغاز کردن یک فعالیت تجاری ، استخدام و اخراج نیروی کار ، تنفیذ قرار داد ، دریافت اعتبار و تعطیل کردن یک فعالیت تجاری پرداخته است. آنچه در ادامه خواهید خواند توضیحات فنی مربوط به این شاخص است. به دنبال این توضیحات قسمت اول جداول کشوری ارایه شده است.

خلاصه ماشینی:

"آغاز کردن یک فعالیت تجاری وقتی یک کارآفرین،برنامه‌ای کاری را تنظیم و تلاش می‌کند آن را اجرا کند،نخستین موانعی که حتما باید بر آن‌ها غلبه کند،رویه‌های اداری و حقوقی برای تاسیس و ثبت شرکت جدید است. بررسی شاخص‌ها در کشورهای مختلف نشان می‌دهد که هرچند مقررات استخدامی عموما افزایش‌دهنده دوره زمانی استخدام و دستمزد کارگران شاغل هستند،مداخله شدید در نظام تنظیم مقررات، آثار جانبی ناخوشایند بسیاری دارد،از جمله کاهش ایجاد مشاغل،طولانی‌تر شدن دوره‌های بیکاری و قدیمی شدن مهارت‌های کارگران،سرمایه‌گذرای کمتر در زمینه تحقیق و توسعه و کوچکتر شدن اندازه شرکت. ما در اینجا شاخص مربوط به حقوق بستانکاران را گزارش می‌دهیم که ارزیابی کننده نیروهای وام‌دهندگان تضمین شده در صورت ورشکستگی است. ورشکستگی(تعطیل کردن یک فعالیت تجاری) بحران‌های اقتصادی اخیر در بازارهای در حال ظهور-از شرق آسیا تا آمریکای لاتین و روسیه و ترکیه-موجب نگرانی‌هایی در مورد طراحی نظام‌های ورشکستگی و توانایی چنین نظام‌هایی برای کمک به سازماندهی مجدد شرکت‌های کارآمد و بستن شرکت‌های ناکارا شده است. براساس پاسخ‌هایی که به بررسی داده شد،شش شاخص به وجود آمد:زمان و هزینه لازم برای‌گذار از فرایند ورشکستگی،یک معیار برای تعیین اینکه آیا اولویت مطلق برای وام‌دهندگان تضمین شده در سراسر این فرایند حفظ می‌شود،معیاری برای تعیین اینکه آیا نتیجه کارآمد در این مورد فرضی به دست می‌آید. مذاکرات خصوصی در مورد تجدید ساختار بدهی که براساس قانون قراردادها صورت می‌گیرد،اجرای کارآمد قراردادهای بدهی تضمین شده در خارج از حوزه ورشکستگی براساس قانون وثیقه از طریق دارایی‌های خلاصه و اجرای بخش خصوصی،نتیجه بهتری خواهد داشت."

برای مشاهده محتوای مقاله لازم است وارد پایگاه شوید. در صورتی که عضو نیستید از قسمت عضویت اقدام فرمایید.