Skip to main content
فهرست مقالات

نقش مؤسسات بیمه در بازار سرمایه

نویسنده:

ISC (10 صفحه - از 145 تا 154)

کلیدواژه ها :

بازار سرمایه ،پورتفوی سهام ،استراتژی پورتفوی فعال ،استراتژی نگهداری ،تبدیل به‌ وراق بهادار کردن

کلید واژه های ماشینی : بیمه، مؤسسات بیمه، مؤسسات بیمه در بازار سرمایه، بازار سرمایه، سرمایه، صنعت بیمه، اوراق بهادار در صنعت بیمه، تبدیل دارایی‌ها به اوراق بهادار، اوراق بهادار، بازارهای مالی صنعت بیمه

این مقاله ابتدا به شیوه‌های متعارفی که معمولا در متون مربوط به سرمایه‌گذاری و مباحث مالی مطرح می‌شود،می‌پردازد و درباره استفاده از شیوه‌های تبدیل دارایی‌ها به‌ اوراق بهادار در صنعت بیمه کشور بحث می‌کند.مقاله در انتها با ارائه تصویری از اوضاع‌ کنونی صنعت بیمه در جهان و با توجه به الزاماتی که جهانی شدن بازارهای مالی صنعت‌ بیمه دربردارد،بر شناسایی جایگاه مؤسسات بیمه ایران در این جهان متحول تأکید می‌ورزد.

خلاصه ماشینی:

"نقش مؤسسات بیمه در بازار سرمایه سید احمد میرمطهری‌1چکیده این مقاله ابتدا به شیوه‌های متعارفی که معمولا در متون مربوط به سرمایه‌گذاری و مباحث مالی مطرح می‌شود،می‌پردازد و درباره استفاده از شیوه‌های تبدیل دارایی‌ها به‌ اوراق بهادار در صنعت بیمه کشور بحث می‌کند. گستردهء بسیار وسیع بازار سرمایه در سطح جهانی باعث شده که‌ امکانات وسیعی برای جذب اوراق بهادار مبتنی بر ریسک شرکت‌های بیمه وجود داشته‌ باشد. جهانی شدن بازارهای مالی و به‌طور مشخص صنعت بیمه متاثر از چند عامل بوده‌ است،عامل نخست حذف بسیاری از موانع سرمایه‌گذاری در کشورهای مختلف و پدید آمدن این امکان است که خدمات بیمه‌ای در جایی خارج از موطن بیمه‌پذیر صورت پذیرد. نتیجه‌گیری: با تصویری که از اوضاع کنونی صنعت بیمه در جهان ترسیم کردیم و با توجه به‌ الزاماتی که جهانی شدن بازارهای مالی و صنعت بیمه در بردارد باید به دقت ارزیابی‌ کنیم که ما اکنون ایستاده‌ایم و مؤسسات بیمهء ما در این جهان متحول چه‌ جایگاهی دارند؟ در کشور ما،به سبب ساختارهای مالکیتی در مجموعه اقتصاد و سهم بالای مالکیت‌ دولتی بودن مؤسسات بیمه،کارکردها و ساختارهای ویژه‌ای پدیدار شده که در مواردی‌ به ناکارامدی عملکرد منجر می‌شود."

  • دانلود HTML
  • دانلود PDF

برای مشاهده محتوای مقاله لازم است وارد پایگاه شوید. در صورتی که عضو نیستید از قسمت عضویت اقدام فرمایید.