Skip to main content
متن و ترجمه بیش از 393,000 حدیث شیعه در پایگاه نورحدیث ...
فهرست مقالات

بررسی مسائل و مشکلات دانشجویی و تاثیر آن بر پیشرفت تحصیلی دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی واحد فیروزکوه

نویسنده:

(8 صفحه - از 58 تا 65)

کلیدواژه ها :

پیشرفت تحصیلی ،مشکلات دانشجویی ،دانشگاه آزاد اسلامی واحد فیروزکوه

کلید واژه های ماشینی : دانشجویان ، پیشرفت تحصیلی دانشجویان دانشگاه ، دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی ، اسلامی واحد فیروزکوه ، بررسی مسائل و مشکلات دانش‌جویی ، مشکلات ، دانشجویان دانشگاه آزاد فیروزکوه تاثیر ، مشکلات دانشجویان ، جهت پیشرفت تحصیلی دانشجویان ، مشکلات دانش‌جویی و تاثیر

دانشجویان در دوران تحصیلی خود با مشکلات و گرفتاریهای زیادی روبرو هستند.این مشکلات می‌ تواند روی پیشرفت تحصیلی آنها تاثیر بگذارد.شناخت مشکلات تأثیرگذار و اقدام در جهت کاهش تأثیرات کافی‌ آنها،می‌تواند در جهت پیشرفت تحصیلی دانشجویان مؤثر باشد.مشکلات اقتصادی،ویژگی‌های فردی،مشکلات‌ ناشی از عوامل محیطی و باورهای فرهنگی-اجتماعی دانشجویان،از جمله عواملی است که می‌تواند در پیشرفت‌ تحصیلی دانشجویان تأثیر منفی بگذارد،عوامل چهارگانه فوق در این تحقیق موردنظر بوده و از دیدگاه‌ دانشجویانی که در دوران تحصیلی موفقیت زیادی کسب نکرده‌اند،تأثیراتشان مورد بررسی قرار گرفته است.در انتهای تحقیق،سعی‌شده راهکارهای عملی برای رفع این مشکلات ارائه گردد.

خلاصه ماشینی:

"(1)-این مقاله از طرح تحقیقاتی که تحت همین عنوان در دانشگاه آزاد اسلامی واحد فیروزکوه انجام‌شده،استخراج گردیده است. است و این واحد دانشگاهی دارای حدود 6000 دانشجو می‌باشد و به‌عنوان یکی از مراکز آموزشی به‌لحاظ کمی و کیفی در و تحلیل این مشکلات،و ارائه راه‌حلهایی عملی جهت کاهش اثرات منفی آنها روی پیشرفت تحصیلی دانشجویان دانشگاه آزاد 2-1-عوامل اقتصادی برپیشرفت تحصیلی دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی واحد فیروزکوه تاثیرگذار است. 2-2-ویژگی‌های فردی دانشجویان برپیشرفت تحصیلی آنان در دانشگاه فیروزکوه تاثیر می‌گذارد. 2-4-باورهای فرهنگی-اجتماعی دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی فیروزکوه برپیشرفت آنها تاثیر می‌گذارد. 2-5-فرضیه اهم:مشکلات دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی فیروزکوه برپیشرفت تحصیلی آنها تاثیر می‌گذارد. لذا درصدد برآمدیم تا با انجام این تحقیق،موانع و مشکلات دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی واحد فیروزکوه را مورد بررسی قرار داده و تاثیر این مشکلات را برپیشرفت تحصیلی آنان،مورد سنجش قرار دهیم. مسائل و مشکلات دانشجو موانعی است که باعث پائین آمدن پیشرفت تحصیلی وی می‌شود. براین اساس مشکلات دانشجویان از محیط خانوادگی،آموزشی و اجتماعی آنها ناشی می‌شود. این دو محیط هر کدام قوانین و مقررات خاص خود را دارد که ممکن است در تعامل با آنها با مشکلات عدیده‌ای روبرو افراد اجتماع از جمله دانشجویان که اتفاقا بسیار حساس و دقیق می‌باشند،به‌جای می‌گذارد و اغلب برای آنها مشکلات و نحوه برخورد والدین با مسائل تحصیل نوجوان نقش مهمی در پیشرفت یا افت تحصیلی و مشکلات آموزشی آنان دارد. با آنها توجه چندانی ندارد،به‌خارج از دانشگاه روی می‌آورند و در این مسیر ممکن است گرفتار انحرافاتی‌شده و از راه اصلی‌ مشکلات اقتصادی دانشجویان تاثیر بیشتری برعدم پیشرفت تحصیلی آنها داشته و مشکل اصلی آنها می‌باشد."

برای مشاهده محتوای مقاله لازم است وارد پایگاه شوید. در صورتی که عضو نیستید از قسمت عضویت اقدام فرمایید.