Skip to main content
فهرست مقالات

بررسی جایگاه زبان لاتین و تحولات تاریخی آن مقاله

نویسنده:

(‎19 صفحه - از 42 تا 60 )

چکیده:

در مقاله ی حاضر در تقسیمبندی خانواده ی بزرگ زبانهای هند و اروپایی به بحث دربارهی زبان لاتین که یکی از زیرشاخه های مهم زبان ایتالی است، می پردازد. زبان ایتالی، خود یکی از شاخه های اصلی زبان های هند و اروپایی می باشد. در این مقاله تلاش بر این است تا سیر تحولات تاریخی زبان لاتین بررسی شود. دیدگاه این مقاله تاریخی است و به روند تحولات زبان لاتین از نظر معناشناسی، واج شناسی، صرف، نحو و دیگر مفاهیم زبانشناختی به صورت جزئی نمی نگرد. همچنین به گسترش سلطه ی روم و برخورد زبان ها در روم سخن می رود. سپس از دستورنویسانی که تحولات اساسی در این زبان بوجود آوردند و تاثیرپذیری آنها از زبان یونانی، مطالبی عنوان می گردد. اغلب زبان لاتین را زبانی مرده مینامند واقعیت این است که لاتین هرگز نمرده است بلکه با گذشت زمان، این زبان نیز به سرنوشت طبیعی زبان های گسترده مواجه شد و به چندین زبان کاملا متفاوت تبدیل گردیده است. با این دانسته، پیداست که هرگز نمیتوان گروهی را به عنوان آخرین کسانی که به زبان لاتین سخن میگویند، درنظر گرفت. زبانها پیوسته درتغییرند و در واقع هیچگونه وقفه ای در پیوستگی آنها میان یک مقطع زمانی و مقطع زمانی دیگر وجود ندارد.

کلیدواژه ها:

تحولات تاریخی ، دستورنویسان ، زبان لاتین


برای مشاهده محتوای مقاله لازم است ورود پایگاه شوید. در صورتی که عضو نیستید از قسمت عضویت اقدام فرمایید.

تحتاج دخول لعرض محتوى المقالة. إذا لم تكن عضوًا ، فتابع من الجزء الاشتراک.
إن كنت لا تقدر علی شراء الاشتراك عبرPayPal أو بطاقة VISA، الرجاء ارسال رقم هاتفك المحمول إلی مدير الموقع عبر credit@noormags.ir.

You need Sign in to view the content of the article. If you are not a member, proceed from part Membership.
If you fail to purchase subscription via PayPal or VISA Card, please send your mobile number to the Website Administrator via credit@noormags.ir.