Skip to main content
فهرست مقالات

ایمن سازی علیه بیماری های عفونی

نویسنده:

(3 صفحه - از 54 تا 56)

کلید واژه های ماشینی : واکسن، بیماری‌های عفونی، ایمن‌سازی علیه بیماری‌های، واکسیناسیون، عفونت‌ها، عوارض، تزریق، ایمن‌سازی علیه بیماری‌های عفونی، پیش‌گیری از بیماری‌های عفونی، تزریق واکسن

هرچند با کشف داروهای جدید،توفیقات چشمگیری‌ در کنترل و درمان بیماری‌های عفونی حاصل شده است،هم چنان‌ این بیماری‌ها سلامت بشر را تهدید می‌کنند.لذا پیشگیری از بیماری‌های عفونی هم چنان از اهیمت ویژه‌ای برخوردار است. در این مسیر،نقش واکسیناسیون،نقشی کلیدی است و در بسیاری از موارد،واکسن‌ها تنها سلاح مؤثر بشر علیه عفونت‌های‌ خطیر به شمار می‌آیند.بیماری‌های عفونی قابل پیشگیری‌ توسط واکسیناسیون،در صورت عدم ایمن‌سازی کامل،صحیح‌ و به موقع،علاوه بر اینکه سبب مرگ انسان می‌شوند،ممکن است‌ عواقب بسیار تأثرانگیزی نیز داشته باشند و افرادی را که جان‌ سالم به در برده‌اند،معلول سازند.

خلاصه ماشینی:

"تزریق واکسن اوریون به طور (به تصویر صفحه مراجعه شود) همهء افراد در معرض انواع‌ عفونت‌ها قرار دارند،ولی در مراکزی که تجمع افراد وجود دارد،مانند:مدارس و خوابگاه‌ها،امکان انتشار عفونت‌ها بیش‌تر می‌شود و قبل از اینکه افراد،مبتلا به بیماری‌های‌ عفونی و عوارض آن شوند بهتر است با تزریق واکسن خود را در مقابل آن‌ها مصون سازند. همهء افراد در معرض انواع عفونت‌ها قرار دارند، ولی در مراکزی که تجمع افراد وجود دارد،مانند:مدارس و خوابگاه‌ها،امکان انتشار عفونت‌ها بیش‌تر می‌شود و قبل از اینکه افراد، مبتلا به بیماری‌های عفونی و عوارض آن شوند بهتر است با تزریق واکسن خود را در مقابل آن‌ها مصون سازند. برای مثال:واکسن هپاتیت‌ A ،آبله مرغان و هموفیلوس‌ آنفلوآنزا(یک نوع مننژیت)و هاری نیز موجود می‌باشد که بسته به‌ شرایط فرد،سن و سال،حامله بودن یا نبودن و داشتن بیماری‌های‌ مزمن،پزشک متخصص بیماری‌های عفونی و گرمسیری،برخی یا همهء آن‌ها را توصیه می‌کند."

  • دانلود HTML
  • دانلود PDF

برای مشاهده محتوای مقاله لازم است وارد پایگاه شوید. در صورتی که عضو نیستید از قسمت عضویت اقدام فرمایید.