Skip to main content
فهرست مقالات

شرحی بر learn to speak english یک نرم افزار رایانه ای آموزش زبان

نویسنده:

ISC (12 صفحه - از 16 تا 27)

کلیدواژه ها :

رایانه ،نرم‌افزار ،آموزش زبان انگلیسی ،استفاده از رایانه

کلید واژه های ماشینی : رایانه، تمرین، زبان، برنامه، تلفظ، مکالمه، میکروفن، نرم‌افزار رایانه‌ای آموزش زبان، انتخاب، تصویر

مقالهء حاضر،شرحی بر یک برنامهء موفق رایانه‌ای آموزش زبان انگلیسی است.ابتدا سعی شده است تا بخش‌های مختلف این‌ برنامه توصیف و چگونگی استفاده از امکانات آن به‌طور واضح تبیین شود.در امتداد این کوشش،در صورت لزوم،توصیه‌هایی نیز در به کارگیری بخش‌های مختلف آن شده است.اما هدف اصلی،معرفی این برنامه و طریقهء استفاده از آن است.

خلاصه ماشینی:

"با انتخاب علامت ضبط (Record) در این بخش،زمانی برای شما جهت ضبط تلفظ لغت یا عبارت مربوطه در نظر گرفته می‌شود. پس از انجام عمل ضبط اگر عقربه‌ به سمت نشان (Native) ،یعنی بومی زبان انگلیسی متمایل‌ باشد،حکایت از آن دارد که تلفظ شما صحیح بوده است. با انجام این آزمون،مشخص‌ می‌شود که شما باید از سطح اول،یعنی دورهء پایه (Basic Course) آغاز به کار کنید و یا یادگیری خود را از سطح بالاتر که‌ دورهء گسترده) )است،ادامه دهید. با انتخاب هریک از این عناوین-که البته بهتر است از عنوان‌ اول شروع کنید-وارد صفحهء اصلی آن درس می‌شوید. اولین روش، انتخاب علامت نمایش (Play) است که در این وضعیت،کلاغ‌ کارتونی روش به کارگیری مطالب دستوری را برای شما توضیح‌ می‌دهد. سپس یکی از آن‌ها را که جواب صحیح است و با تصویر مطابقت می‌کند،برگزینید و با انتخاب علامت ضبط (Record) ، آن را از طریق میکروفن بیان کنید. 7. تمرینات (Exercises) :تمرینات این بخش بر روی‌ دایره لغات و مکالمات آموخته شدهء تأکید دارد که به قرار زیر شرح‌ داده می‌شود: الف:تمرینات مربوط به دایره لغات:تمرین«گوش کنید، سپس انتخاب کنید!» (Listen and Click) اولین تمرین مربوط به دایره لغات است که در آن،فراگیر به لغت گوش می‌دهد و سپس‌ تصویری را که بیش‌تر از دیگر تصاویر با آن لغت تطبیق می‌کند، برمی‌گزیند. بخش مکالمه (Conversation) :همانند بخش مکالمهء شبیه‌ساز،این سنجش نیز از فناوری شبیه‌سازی و شناخت‌ کلام استفاده می‌کند و شما را قادرمی‌سازد تا با مخاطب خود در صفحه نمایش صحبت کنید."

  • دانلود HTML
  • دانلود PDF

برای مشاهده محتوای مقاله لازم است وارد پایگاه شوید. در صورتی که عضو نیستید از قسمت عضویت اقدام فرمایید.