Skip to main content
فهرست مقالات

The impact of task-oriented VS qusestion-Oriented Responses to listening Exercises on speaking

نویسنده:

ISC (6 صفحه - از 45 تا 50)

کلیدواژه ها :

تمرینات عملی ،پاسخ مبتنی بر سؤال و جواب ،زبان ارتباطی

کلید واژه های ماشینی : دانشجویان، Oriented Responses Exercises، دانشجویان پیش‌دانشگاهی کاری مشکل، زبان، یادگیری شنیداری موفقیت بیش‌تری، مدل، شنیداری، خانم سلسه مورسیا، تمرینات شنیداری، تمرینات عملی

در زبان خارجی،مهارت صحبت کردن برای اکثر دانشجویان پیش دانشگاهی کاری مشکل و اقریبا دست نیافتنی است.با این وجود، بسیاری از زبان‌آموزان آرزوی دستیابی به آن را دارند.برخی از متخصصان روش تدریس،مثل:سلسه مورسیا(1991)،ریورز و تمبرلی‌ (1978)پیشنهاد کرده‌اند که پاسخ‌های مبتنی بر task برای تمرینات شنیداری خیلی مؤثر است؛زیرا زبان‌آموز را بیش‌تر به‌طور تکمیلی درگیر یادگیری زبان می‌کند.بنابر نظر خانم سلسه مورسیا،یکی از انواع تمرینات عملی (tasks) عبارت است از:شنیدن تعاملی interactive) (listening و تبادل معنا از طریق روندهای سؤال و جواب. بررسی حاضر،تلاشی برای مقایسهء دو مدل مذکور است:یکی پاسخ مبتنی بر تمرین عملی (task) و دیگری مدل سؤال و جواب. برای اجرای این منظور،دوازده قطعهء شنیداری متفاوت به کار برده شده است تا برای تمرینات دانشجویان فرصتی فراهم آورد.نتایج حاصله‌ نشان داده‌اند:بین دانشجویانی که به مدل مبتنی بر تمرین‌های عملی (tasks) پاسخ داده‌اند،با دانشجویانی که با مدل پرسش/پاسخ کار کرده‌اند،تفاوت معنی‌داری وجود دارد و دانشجویان نوع نخست،در یادگیری شنیداری موفقیت بیش‌تری حاصل کرده‌اند.

خلاصه ماشینی:

"< RCO> Refrences <RCO> Table. 7 <RCO> Conclusion <RCO> Table. 4 <RCO> <RCO> Table. 4 <RCO> <RCO> Table. برخی از متخصصان روش تدریس،مثل:سلسه مورسیا(1991)،ریورز و تمبرلی‌ (1978)پیشنهاد کرده‌اند که پاسخ‌های مبتنی بر task برای تمرینات شنیداری خیلی مؤثر است؛زیرا زبان‌آموز را بیش‌تر به‌طور تکمیلی درگیر یادگیری زبان می‌کند. بنابر نظر خانم سلسه مورسیا،یکی از انواع تمرینات عملی (tasks) عبارت است از:شنیدن تعاملی interactive) (listening و تبادل معنا از طریق روندهای سؤال و جواب. بررسی حاضر،تلاشی برای مقایسهء دو مدل مذکور است:یکی پاسخ مبتنی بر تمرین عملی (task) و دیگری مدل سؤال و جواب. برای اجرای این منظور،دوازده قطعهء شنیداری متفاوت به کار برده شده است تا برای تمرینات دانشجویان فرصتی فراهم آورد. نتایج حاصله‌ نشان داده‌اند:بین دانشجویانی که به مدل مبتنی بر تمرین‌های عملی (tasks) پاسخ داده‌اند،با دانشجویانی که با مدل پرسش/پاسخ کار کرده‌اند،تفاوت معنی‌داری وجود دارد و دانشجویان نوع نخست،در یادگیری شنیداری موفقیت بیش‌تری حاصل کرده‌اند."

  • دانلود HTML
  • دانلود PDF

برای مشاهده محتوای مقاله لازم است وارد پایگاه شوید. در صورتی که عضو نیستید از قسمت عضویت اقدام فرمایید.