Skip to main content
فهرست مقالات

teaching novel in EFL reading comprehension classes

نویسنده:

علمی-ترویجی (وزارت علوم)/ISC (13 صفحه - از 15 تا 27)

کلیدواژه ها :

داستان ،رمان ،خواندن ،تدریس و پیشنهاد برای خواندن‌

کلید واژه های ماشینی : خواندن ، مقاله مشکل تدریس خواندن ، EFL ، معلمان ، معلمان ، رمان ، کمبود کتاب‌های خواندن در رشته ، تمرین‌های ، محدودیت‌های موجود در درس خواندن ، کتاب‌های خواندن در رشته زبان

تدریس خواندن و تهیهء مطالب مناسب برای این کار،همیشه مشکلی برای معلمان زبان بوده است.علاوه برآن،بعضی از کتاب‌ها،متن چندان جالبی ندارند و معلمان نمی‌دانند چه مطالب دیگری را به کار برند.این مقاله مشکل تدریس خواندن را مورد بحث قرار می‌دهد و پیشنهادهایی برای استفاده از داستان و رمان در درس خواندن ارائه می‌کند.برای نمونه،یک رمان و تمرین‌های‌ آن آورده شده است که تمرین‌های آن‌را می‌توان،برای داستان‌های دیگر نیز تهیه کرد.به این ترتیب،معلم از محدودیت‌های موجود در درس خواندن نجات می‌یابد.تمرین‌ها و نکات مورد بحث در کتاب،به درک مطالب کمک مؤثری می‌کند. این نوع متون می‌توانند،راه حلی برای کمبود کتاب‌های خواندن در رشته زبان انگلیسی و دیگر موارد باشند.

خلاصه ماشینی:

"تدریس خواندن و تهیهء مطالب مناسب برای این کار،همیشه مشکلی برای معلمان زبان بوده است. کتاب‌ها،متن چندان جالبی ندارند و معلمان نمی‌دانند چه مطالب دیگری را به کار برند. این مقاله مشکل تدریس خواندن را مورد بحث قرار می‌دهد و پیشنهادهایی برای استفاده از داستان و رمان در درس خواندن ارائه می‌کند. برای نمونه،یک رمان و تمرین‌های‌ آن آورده شده است که تمرین‌های آن‌را می‌توان،برای داستان‌های دیگر نیز تهیه کرد. به این ترتیب،معلم از محدودیت‌های موجود در درس خواندن نجات می‌یابد. تمرین‌ها و نکات مورد بحث در کتاب،به درک مطالب کمک مؤثری می‌کند. این نوع متون می‌توانند،راه حلی برای کمبود کتاب‌های خواندن در رشته زبان انگلیسی و دیگر موارد باشند. کلیه واژه‌ها:خواندن،رمان،داستان،تدریس و پیشنهاد برای خواندن‌ (به تصویر صفحه مراجعه شود) (به تصویر صفحه مراجعه شود) (به تصویر صفحه مراجعه شود) (به تصویر صفحه مراجعه شود) (به تصویر صفحه مراجعه شود) (به تصویر صفحه مراجعه شود) (به تصویر صفحه مراجعه شود)"

برای مشاهده محتوای مقاله لازم است وارد پایگاه شوید. در صورتی که عضو نیستید از قسمت عضویت اقدام فرمایید.