Skip to main content
فهرست مقالات

دلایل استفاده از موسیقی در کلاس های آموزش زبان انگلیسی

نویسنده:

مترجم:

علمی-ترویجی (وزارت علوم)/ISC (3 صفحه - از 13 تا 15)

کلیدواژه ها :

اقتصاد ایران ،نرخ ارز ،مدل اقتصادسنجی ،رابطه مبادله ،مدل‌های‌ ARDL ،VECM ،ضریب فزاینده پویا

کلید واژه های ماشینی : موسیقی ، نرخ ارز ، زبان ، آموزش زبان انگلیسی ، اقتصاد ، رابطه مبادله ، کلاس درس ، دلایل استفاده از موسیقی ، سرودها ، نرخ ارز و رابطه مبادله

«رابطهء مبادله»یکی از ابزارهای مهم تجزیه و تحلیل مسائل اقتصاد کلان محسوب می‌شود و ارتباط دو طرفه این رابطه و نرخ ارز،مهمترین بخش تحلیل‌های مربوط به آن است.در حقیقت دو منشأ مهم تغییر قیمتهای نسبی در یک اقتصاد،تغییرات نرخ ارز حقیقی و رابطه مبادله می‌باشد.با توجه به اهمیت این ارتباط،مقاله حاضر با استفاده از مدلهای‌ ARDL ، VECM ،توابع واکنش به‌ ضربه الگوی‌ VAR به بررسی اثرات بلندمدت و کوتاه‌مدت تغییرات رابطه مبادله،بر نرخ ارز در اقتصاد ایران طی دورهء 3831-8331 می‌پردازد. نتایج این پژوهش نشان می‌دهد که:با وجود تأثیرات متقابل نرخ ارز و رابطه مبادله،نقش‌ شوک‌های رابطهء مبادلهء در نوسانات نرخ ارز ناچیز است و بیشتر نوسانات نرخ ارز در اقتصاد ایران‌ ناشی از تغییرات خود نرخ ارز می‌باشد؛نتیجهء دیگر اثر تولید ناخالص ملی؛بهبود رابطه مبادله و متقابلا اثرات بهبود این رابطه در کاهش تورم داخلی است؛نتیجه دیگر این پژوهش،اثرات رابطه‌ مبادله در کاهش رشد اقتصادی است که از اتخاذ سیاستهای نادرست اقتصادی-تجاری در اقتصاد ایران طی سالهای مورد بررسی ناشی شده است.

خلاصه ماشینی:

"در این مقاله سعی بر آن است تا دلیل استفاده از ترانه‌ها در آموزش زبان،با به تصویر کشیدن کارایی آن‌ها قدم به منظور بسط یک پایهء تئوری برای استفاده از موسیقی و ترانه‌ است که چگونه عامل‌های عاطفی به یادگیری زبان مربوط توضیحی برای این واقعیت است که چرا برخی از فراگیران‌ کاربرد عملی فرضیهء فیلتر عاطفی این است که معلم باید نیز مطرح شده است که از میان آن‌ها می‌توان به این افراد اشاره‌ زبانی)فراهم می‌آورد که دلیل اصلی شناختی برای استفاده از زبان‌شناختی دیگری نیز برای استفاده از موسیقی و سرودها در استفاده از موسیقی و سرودها می‌تواند،دانش‌آموزان را برای زبان‌ برده شده است که:موسیقی غالبا منبع عمدهء آموزش زبان انگلیسی‌ قرار گرفتن،عامل مهمی در پیشرفت یادگیری زبان است. مستقیما با دو عامل مهمی در پیشرفت یادگیری زبان است. مستقیما با دو عامل فیلتر عاطفی و خودکار شدن در ارتباط است. تا اهمیت استفاده از موسیقی و سرودها را در کلاس درس‌"


برای مشاهده محتوای مقاله لازم است وارد پایگاه شوید. در صورتی که عضو نیستید از قسمت عضویت اقدام فرمایید.