Skip to main content
فهرست مقالات

به دنبال رد پای زبان

نویسنده:

مترجم:

علمی-ترویجی (وزارت علوم)/ISC (3 صفحه - از 11 تا 13)

کلیدواژه ها :

واژگان ،مغز ،پردازش ،دستورزبان

کلید واژه های ماشینی : مغز ، زبان ، مدیر مؤسسه‌ی علم اعصاب شناخت ، آنجلا فریدریشی ، مؤسسه‌ی علم اعصاب شناخت ماکس‌پلانک ، دستور زبان ، آنجلا فریدریشی روان‌شناس اعصاب ، نحوه‌ی پردازش اطلاعات در مغز ، مؤسسه‌ی علم اعصاب شناختی ، کودکان

آنجلا فریدریشی،مدیر مؤسسه‌ی علم اعصاب شناخت ماکس پلانک در لایپزیک،در مورد چگونگی ادراک زبان توسط مغز تحقیق‌ می‌کند.او و همکارانش امیداورند بتوانند نحوه‌ی تکامل زبان،ویژگی‌های دستور زبان،اهمیت واژگان و نحوه‌ی پردازش اطلاعات در مغز را کشف کنند.

خلاصه ماشینی:

"آنجلا فریدریشی،مدیر مؤسسه‌ی علم اعصاب شناخت ماکس پلانک در لایپزیک،در مورد چگونگی ادراک زبان توسط مغز تحقیق‌ اخص چگونگی درک زبان است. است و چگونه این بخش‌ها با هم تعامل می‌کنند. آنجلا می‌افزاید:«روش کار چنین است که وقتی افراد مورد آزمایش به‌ که ما می‌کنیم این است که اسم را حذف می‌کنیم و به جای آن یک فعل قرار فرض بر این است که مغز باید به این جمله اعتراض کند. هزام ثانیه‌ی بعدی است که معنای کلمات تجزیه و تحلیل می‌شوند این سیستم پیشرفته منحر به مغز انسان است. است و آنچه که به طور خاص مورد علاقه‌ی اوست،چگونگی روند گفت:این جمله غط است. کجای این جمله غلط است،کودک گفت:واضح است!کیک را شلزینگر،رشد زبان را در کودکان ناشنوا مورد بررسی قرار داده است. شده‌ای برای تفکیک بین واقعیت و احتمال است؟آیا این زبان است که به‌ آنجلا فریدریشی تحقیقات خود را روی موضوع چگونگی پردازش‌"

برای مشاهده محتوای مقاله لازم است وارد پایگاه شوید. در صورتی که عضو نیستید از قسمت عضویت اقدام فرمایید.