Skip to main content
فهرست مقالات

بررسی ساختاری و محتوایی سایت آموزش زبان آلمانی Passwort Deutsch

نویسنده:

علمی-ترویجی (وزارت علوم)/ISC (8 صفحه - از 4 تا 11)

کلیدواژه ها :

مهارت‌های زبانی ،سایت‌های آموزشی ،تمرینا الکترونیکی ،مهارت پنجم

کلید واژه های ماشینی : آموزش زبان آلمانی Passwort، سایت آموزش زبان آلمانی، زبان، سایت Passwort Deutsch، آموزش زبان، زبان‌آموز، آموزش، آلمانی Passwort Deutsch، تمرین، اطلاعات

آموزش به خود بدون نیاز به حضور معلم،و به تعبیری دیگر«خودآموزی»،از جمله شیوه‌های آموزشی است که به دلیل کارایی و کاربرد عام‌ خود همواره مورد توجه همگان قرار داشته است.منابع خودآموز نیز در دوره‌های گوناگون و متناسب با پیشرفت علوم،از کیفیت و کمیت قابل‌ ملاحظه‌ای برخوردار بوده‌اند.از جمله منابع الکترونیکی که به طور مستقل و یا همراه با منابع چاپی در حوزه‌ی آموزش زبان مورد استفاده قرار گرفته،سایت Passwort Deutsch است.این سایت با برخورداری از قابلیت‌های متنوع،از جمله برقراری تعامل بین زبان‌آموزان و محیط درس،امکان آشنایی با جنبه‌های گوناگون فرهنگ و جامعه‌ی کشورهای آلمانی زبان،تمرینات متنوع و نیز آزمون الکترونیکی،محیط مناسبی را برای آموزش انفرادی زبان آلمانی فراهم آورده است.بررسی این سایت از ایجاد متفاوت،علاوه بر ارائه‌ی دید کلی نسبت به چگونگی طراحی‌ سایت‌های آموزش زبان،آشنایی معلمان و نیز زبان‌آموزان را در راستای تکمیل و تعمیق مهارت‌های زبانی به دنبال دارد.

خلاصه ماشینی:

"از جمله منابع الکترونیکی که به طور مستقل و یا همراه با منابع چاپی در حوزه‌ی آموزش زبان مورد استفاده قرار برای آموزش انفرادی زبان آلمانی فراهم آورده است. سایت‌های آموزش زبان،آشنایی معلمان و نیز زبان‌آموزان را در راستای تکمیل و تعمیق مهارت‌های زبانی به دنبال دارد. سایت Passwort Deutsch به طور کامل به زبان آلمانی نوشته شده‌ گزینه‌ی یادگیری زبان آلمانی صرفا از یک بخش تحت عنوان‌ درس‌های ارائه شده در سایت Passwort Deutsch باز می‌شود. در این حالت نیز شماره‌ی مربوط به زیر عنوان انتخابی با رنگ سفید از آموزش زبان آلمانی در سایت Passwort Deutsch بر دو محور زیر عنوان چهارم از درس شماره‌ی هفت از این نمونه است. این اساس،آموزش زبان آلمانی در سایت Passwort Deutsch از این امر از طریق پیامی در پائین گزینه‌ی مذکور تذکر داده می‌شود. آموخته‌ها تقریبا به طور نامحدود برای زبان‌آموز فراهم شده است. آموزش زبان آلمانی در سایت Passwort Deutsch از بین چهار نوشتن،سه مهارت مورد نظر آموزش زبان آلمانی در این سایت‌ به صورت تلویحی مورد توجه قرار گرفته است. در آموزش زبان،آموزش دستور نیز در این راستا قرار گرفته است. دستوری از امکاناتی نظیر بازی و انیمیشن نیز استفاده شده است. در آموزش زبان مورد استفاده قرار گرفته است(برای مطالعه بیشتر، انتخاب این سایت‌ها به گونه‌ای است که مطالب موجود در آن‌ها؛از این بخش و همچنین انجام و یا انجام ندادن تکالیف توسط زبان‌آموز مذکور نیز از طیف رنگ‌های خاکستری استفاده شده است. مشخصه‌ی استفاده از سایت اینترنتی در یک درس و یا تمرین است."

  • دانلود HTML
  • دانلود PDF

برای مشاهده محتوای مقاله لازم است وارد پایگاه شوید. در صورتی که عضو نیستید از قسمت عضویت اقدام فرمایید.