Skip to main content
فهرست مقالات

تروریسم، رسانه و افکار عمومی در آمریکا

نویسنده:

ISC (36 صفحه - از 901 تا 936)

کلیدواژه ها :

رسانه ،افکار عمومی ،تروریسم ،11 سپتامبر ،خودسانسوری ،شکاف اطلاعاتی

کلید واژه های ماشینی : رسانه‌ها، تروریسم، اطلاعات، آمریکا، جنگ علیه تروریسم، افکار عمومی، رسانه و افکار عمومی، رسانه‌ها و مطبوعات، جنگ، دولت بوش

امروزه یکی از مهیج‌ترین اخبار و تحلیل‌های رسانه‌ها و مطبوعات،مربوط به‌ اقدامات گروه‌های تروریستی است و این موارد،سطح قابل توجهی از پوشش‌های‌ خبری را به خود اختصاص داده‌اند.در واقع،تروریسم و رسانه رابطه‌ای متقابل دارند. هدف تروریسم گسترش فضای وحشت و ترس و بی‌اعتمادی به نهادهای دولتی در جامعه است و نیل به این هدف،بدون پوشش رسانه‌ای و تأثیر گستردهء آن بر افکار عمومی ممکن نیست.بر این اساس،مقاله حاضر سعی دارد با کاربست روش تجربی‌ به بررسی آمارهای ارائه شده توسط مؤسسات افکار سنجی عمومی و همچنین تحلیل‌ تأثیر اقدامات تروریستی بر جامعهء آمریکا از دو بعد رسانه و افکار عمومی بپردازد.در واقع رسانه‌ها در ایجاد نظم گفتمانی به ویژه در دوره‌های بحران،نقشی فزاینده دارند. بنابراین دولت ایالات متحده نیز پس از 11 سپتامبر با تأکید بر رهیافت هژمونیک‌ در مدیریت اطلاعات،از دسترسی آزاد شهروندان به جریان اطلاعات جلوگیری کرده‌ و سعی در سانسور یا ایجاد پوشش‌های خبری برای جلب رضایت عمومی از تصمیمات حومتی دارد.

خلاصه ماشینی:

"تأثیر اقدامات تروریستی بر جامعهء آمریکا از دو بعد رسانه و افکار عمومی بپردازد. به بررسی و تحلیل تأثیر عملکرد تروریسم بر جامعهء آمریکا از دو بعد رسانه و افکار عمومی و آمریکا به تروریسم داخلی این کشور و سپس رابطه میان رسانه و نیروها در اقدامات‌ خبری رسانه‌ها و مطبوعات آمریکا نسبت به عملکرد گروه‌های تروریستی داخلی از الگوی‌ می‌باشند و سعی بر این مهم دارند که هیجان‌های کاذب تولید شده توسط تروریست‌ها را کاهش و یا کنترل نمایند و این زمانی است که رسانه‌ها به تولید اخبار مهیج از اقدامات‌ New York Times است که آمریکا و سازمان ملل نسب به این واقعه دو تفسیر کاملا متمایز ارائه داده‌اند. مطبوعات آمریکا اشاره گردید،رهیافت غالب پوشش خبری رسانه‌های این کشور در نحوه‌ سراسری بودن پوشش خبری آنها و همچنین محبوبیت این رسانه‌ها در میان مردم آمریکا، پوشش‌های خبری رسانه‌ها و مطبوعات در راستای جنگ علیه تروریسم،آیا این پوشش‌های‌ نکته قابل توجه برای تحلیل‌گران سیاسی این بود که بوش زمانی که کشور وارد جنگ‌ امروزه این اصل در جامعه آمریکا نهادینه شده است که هر زمان تمرکز و کنترل رئیس‌ اقدامات اتخاذ شده توسط دولتمردان کاخ سفید بعد از 11 سپتامبر در میان افکار عمومی آمریکا دیدگاه اصلی در بین افکار عمومی بعد از 11 سپتامبر،بر این اساس شکل گرفت که آمریکا میان متحدین آمریکا که همیشه در کنار این کشور قرار داشتند،با مخالفت روبرو شده بود. اطلاعاتی معتقد به این اصل است که اگر قصد دارید پوشش‌های خبری را به مخاطبان خود"

برای مشاهده محتوای مقاله لازم است وارد پایگاه شوید. در صورتی که عضو نیستید از قسمت عضویت اقدام فرمایید.