Skip to main content
فهرست مقالات

بحثی در معنی آفرینی واژگان شعر از معنی واژه تا مفهوم شعر

نویسنده:

(3 صفحه - از 4 تا 6)

کلیدواژه ها :

شعر ،واژه ،مفهوم ،ظرفیت ،خلق مضامین ،خلق آثار

کلید واژه های ماشینی : شعر ، واژگان شعر از معنی واژه ، معنی آفرینی واژگان شعر ، معنی ، شاعر ، هنری ، خواننده ، مفهوم ، مفهوم شعر ، ظرفیت معناپذیری

شاعر و فضای شعر به«واژه‌ها»معنای تازه و وظیفه‌ای جدید و دشوار می‌بخشد. البته ظرفیت معناپذیری«واژه‌ها»و نیز توانمندی شاعر در افزون چنین معانی و مفاهیم جدید،هر دو مهم و تعیین‌کننده هستند.آن‌چه می‌خوانید تلاشی در پروراندن این مطلب است.اصل مقاله مبسوطه و محققانه است،اما،به دلیل‌ محدودیت صفحات مجله،تنها بخش‌هایی از آن انتخاب شده است.این مقاله به هیچ‌ وجه قصد ندارد زحمات استادان گران‌قدری را نادیده بگیرد که آثاری با شیوه‌های‌ اصولی و متناسب با ذات هنری شعر،به منظور یاری خواننده،تدوین نموده‌اند. مقصود این گفتار،آثاری است که شعر را بی‌توجه به ماهیت هنری آن می‌نگرد وجز معنا،در آن چیزی جست‌وجو نمی‌کند.

خلاصه ماشینی:

"معنی آفرینی واژگان شعر از معنی واژه تا مفهوم شعر پروراندن این مطلب است. مقصود این گفتار،آثاری است که شعر را بی‌توجه به ماهیت هنری آن می‌نگرد وجز شعر اگرچه یک پدیده‌ی زبانی است و هنری شعر درمی‌آورد. در این شیوه،ابتدا کل شعر به اجزا واژه و جزئی که از پیکر شعر جدا شده،معنی‌ این کلمات،کلمات شعر و عضوی از یک‌ پیکره‌ی هنری هستند و معنایی که به خود جریانی هنری و شاعرانه است که از شعر خارج شود و مجموعه‌ای را که در آن‌ مفهوم و معنایی است که در شعر از آن‌ است و جاری شدن این عناصر در واژه‌ها و -غالبا برخوردی غیرخلاق با شعر است. این شیوه،ابیات شعر ابتدا به کلماتی مجزا و شارحی که اصرار دارد هر بیت شعر را از خود شعر باور دارد. معنای شعر است که البته چنین مقصودی، وتصرف در کل شعر است. تصنعی وغیر هنری از شعر است و نمی‌تواند"

برای مشاهده محتوای مقاله لازم است وارد پایگاه شوید. در صورتی که عضو نیستید از قسمت عضویت اقدام فرمایید.