Skip to main content
فهرست مقالات

(شرح دشواری های داستان گذر سیاوش) گذر سیاوش از آتش

نویسنده:

(3 صفحه - از 16 تا 18)

کلیدواژه ها :

فر ،فردوسی ،سیاوش ،نیک‌پی ،بیرون‌ شدن ،بها

کلید واژه های ماشینی : شرح دشواری‌های داستان گذر سیاوش ، گذر سیاوش از آتش ، فر ، گذر سیاوش ، شاهنامه ، داستان سیاوش ، سیاووش ، داستان سیاوش از شاهنامه‌ی فردوسی ، فردوسی ، درس گذر سیاوش در زبان

آن‌چه می‌خوانید شرح برخی از دشواری‌های«درس گذر سیاوش در زبان و ادبیات پیش دانشگاهی»است که مؤلف به‌ کمک شواهد و نمونه‌ها سعی در گشودن مفهوم‌ واقعی آن‌ها داشته است و تمامی این موارد نظر نویسنده است نه نظر هیئت تحریریه. تنها بخش اول این مقاله با شرح«سیاووش‌ را کرد باید درست...»به دلیل چاپ مقاله‌ای‌ مفصل،با عنوان«سیاووش را کرد باید درست» در شماره‌ی 17 حذف گردید.

خلاصه ماشینی:

"واقعی آن‌ها داشته است و تمامی این موارد نظر بیت به ذهن خطور می‌کند این است که چرا شوم‌پی نیز در شاهنامه آمده است:نوندی برافگن هم‌اندر زمان‌ بیت مورد نظر بدین گونه آمده است:پر اندیشه شد جان کاووس کی‌ که را پیش بیرون شود کار نغز مرا این سخن پیش بیرون شود بیرون شود کار نغز»جمله‌ای است پرسشی‌ «بیرون شو»به همین معنی به کار رفته است. است و بیرون شو آن غرقاب را،گذر در اگر بی‌گناهم رهائی مر است و نادرست است اگر تصور کنیم‌ فارسی راه یافته است و معنی آن قیمت و است به صورت بها در زبان فارسی رایج‌ از پرتو این فروغ است که شخص به‌ این همان فر گیتی‌فروز است که بنا به‌ شاهنامه به صفت«فر»آراسته است. «بیت 4151،داستان سیاوش،همان»سیاوش جوان است و با فرهی‌ را که به معنی تپیدن است در نظر آورده و از بدین گونه آمده است:به نیروی یزدان نیکی دهش‌ تبش آمده است:"

برای مشاهده محتوای مقاله لازم است وارد پایگاه شوید. در صورتی که عضو نیستید از قسمت عضویت اقدام فرمایید.