Skip to main content
متن و ترجمه بیش از 393,000 حدیث شیعه در پایگاه نورحدیث ...
فهرست مقالات

جهانی شدن هویت و زبان عربی (ضرورت فراگیری زبان عربی برای ایرانیان در عصر جهانی شدن، به منظور پاسداری از هویت ملی و دینی)

نویسنده:

(7 صفحه - از 58 تا 64)

کلید واژه های ماشینی : زبان عربی ، هویت ، ضرورت فراگیری زبان عربی ، هویت و زبان عربی ، ایرانی ، جهانی شدن ، بحران هویت ، دینی ، هویت ملی و دینی ، عصر جهانی شدن

خلاصه ماشینی:

"در قرن چهارم هجری،در تقابل دو فرهنگ ایرانی و اسلامی و اوج‌ گسترش زبان عربی،حکیم ابو القاسم فردوسی،با شناخت و درک درست از موقعیت و برای حفظ هویت ایرانی،به سراغ مهم‌ترین‌ عامل وحدت و هویت ایرانیان،یعنی زبان فارسی رفت و با سی‌ سال رنج،ثروت و عمر خود را مصرف کرد،تا زبان فارسی را جاودانه کند،همان‌طور که قرآن کریم،زبان عربی را جاودانه و بیمه کرد. این ارتباط تنگاتنگ اقتضا دارد،برای درک و فهم‌ و حلاوت زبان فارسی و حراست از هویت ملی و فرهنگی خود در عصر جهانی شدن،زبان عربی را نیز فراگیریم. آشنایی با زبان عربی به منظور پاسداری از هویت دینی و اعتقادی برخی ممکن است چنین اشکال کنند که: -چرا ما ایرانیان ملزم به فراگیری زبان عربی باشیم،درحالی‌که‌ عرب‌ها به یادگیری زبان فارسی نیاز ندارند؟ -چه ضرورت دارد زبان قومی را فرا گیریم که در برهه‌هایی از تاریخ،با تعصب و نژادپرستی،ما را به نام«موالی»تحقیر کرده و به اتهام شعوبی و زندیق بودن مورد آزار و اذیت شکنجه قرار داده و مانع وصول ما به حقوق مسلمانی‌مان شده‌اند؟ -کشورهای عربی همیشه با ما برخورد خصومت‌آمیزی‌ داشته‌اند که نمونه‌ی بارز آن،جنگ هشت ساله‌ی صدام و هواداران‌ عرب او علیه ایران،ادعای جزایر سه‌گانه،تغییر نام خلیج فارس‌ به خلیج عربی و ده‌ها توطئه‌ی آشکار و پنهان دیگر است."

برای مشاهده محتوای مقاله لازم است وارد پایگاه شوید. در صورتی که عضو نیستید از قسمت عضویت اقدام فرمایید.