Skip to main content
فهرست مقالات

گندم اعمال چل ساله کجاست؟

(1 صفحه - از 5 تا 5)

کلید واژه های ماشینی : گندم اعمال، موش دزد در انبار گندم، نماز، عبادت، ماه مبارک رمضان، ماه مبارک، آدم، می‌دونی شب، نماز و روزه، ترویج

می خواهم بی ریا بگم. خیلی شادابم. دارم فکر می کنم اگر خداوند مهربان یک ماه مبارک رمضان را نداشت، خلفت همه لطف خودرش را از دست می داد. می دونی شب و روز گرفتار کارخانه و کارگر و بانک و بازار و .... از خویشتن دوریم. یک ماه مبارک فرصت طلایی با خود بودن است. آدم وقتی که روزه است نوعی خودآگاهی و خود کنترلی لحظه ای دارد!

خلاصه ماشینی:

"زبان حال ما را مولوی خوب بیان کرده‌ است در این‌که سعی می‌کنیم در این انبار گندم‌ جمع کنیم تردیدی نیست. اما اگر این همه‌ شعار می‌دهی چرا ارزیابی دقیق نمی‌کتی؟ می‌دونی به‌طور کلی ما در خصوص خویش به‌ طور کلی و در مورد نماز و روزه به‌طور خاص‌ اهل خودسنجی نیستیم. پس از مدتی ادامه داد: تو،به عنوان مثال،در خصوص نماز و روزه‌ بسیار جدی هستی در کارخانه‌ات هم مانند من‌ کوتاهی آگاهانه در این خصوص نمی‌کنی اما از مساله مهمی کوتاهی کرده‌ایم:به اقدام فکر می‌کنیم نه به چگونگی اقدام. جان کلام تو این است که نباید از موش دزد در انبار گندم غفلت کرد. پس‌ اول ای جان دفع شر موش کن‌ و آنگهان در جمع گندم جوش کن اما این سخن یک تالی فاسد دارد و آن این‌ که تا دفع شر موش نکرده‌ایم باید نماز و روزه را تعطیل کنیم."

  • دانلود HTML
  • دانلود PDF

برای مشاهده محتوای مقاله لازم است وارد پایگاه شوید. در صورتی که عضو نیستید از قسمت عضویت اقدام فرمایید.