Skip to main content
فهرست مقالات

آینده شغلی مدیران: پیش بینی وضعیت شغلی مدیران اجرایی به دنبال ادغام شرکت ها (وضعیت مدیران ارشد شرکت های چند ملیتی)

نویسنده:

(7 صفحه - از 16 تا 22)

کلید واژه های ماشینی : مدیران، مدیران اجرایی به‌دنبال ادغام شرکت، وضعیت مدیران ارشد شرکت‌های، وضعیت شغلی مدیران اجرایی، ادغام شرکت‌ها، پیش‌بینی وضعیت شغلی مدیران، کارکنان، کناره‌گیری مدیران ارشد شرکت‌ها، ادغام شرکت ها، تلفیق

این پژوهش، مکمل تصورات موجود در زمینه آینده شغلی مدیران اجرایی به دنبال ادغام شرکت های مربوطه و یا کسب موفقیت بوده و حاصل بررسی ارزیابی نظرات شخصی مدیران اجرایی در خصوص اتفاقات انجام گرفته و تصمیم گیری آنها مبنی بر ارتقاء یا ترک پست می باشد.

خلاصه ماشینی:

"نتایج بدست آمده حاکی از آن هستند که برداشت‌های مدیران اجرایی از ادغام‌های صورت گرفته و تعامل آنها برای دستیابی به پست مدیریت پس از ادغام شرکت‌ها و اثرات بلند مدت این‌ ادغام‌ها،نقش بسیار مهمی را در تصمیم گیری‌های ایشان برای ماندن یا رفتن،ایفا می‌کنند. متأسفانه،تاکنون مطالعات اندکی به‌ منظور تعیین میزان ارتباط میان‌ برداشت‌ها و تصورات مدیران اجرایی از ادغام شرکت‌ها و تصمیم گیری آنها بر ماندن یا رفتن صورت گرفته است. نظریه‌ها و فرضیه‌ها به راستی،دلیل کناره‌گیری مدیران‌ ارشد شرکت‌های مورد بحث،پس از ادغام چیست؟بیشتر مطالعات به صورت‌ گرفته،بر اهمیت عوامل وصفی(همچون‌ تلفیق شرکت‌ها،صنعت و ویژگی‌های‌ گروهی مدیریت ارشد)که با کناره‌گیری‌ مدیران رده بالا به دنبال کسب یک‌ موفقیت ارتباط دارد،پرداخته‌اند و تنها مطالعات اندکی به نقش ویژگی‌های‌ رفتاری،نظیر گرایش‌های فردی، خصوصیات و ارزش‌هایی که انگیزهء بعضی از تصمیم‌گیری‌های مدیران برای‌ ماندن یا رفتن هستند،اشاره کرده‌اند. به این ترتیب: فرضیهء 1:تصمیم مدیران ارشد یک‌ شرکت برای ماندن و ابقاء در پست‌ خویش به دنبال ادغام با دیگر شرکت‌ها با تصورات و برداشت‌های مثبت آنها از اعلام ادغام شرکت‌ها،مرتبط است. تصورات مدیران از اعلام ادغام شرکت‌ها،تعاملات آنها با مدیران شرکت ایجاد شده بعد از ائتلاف، و اثرات بلند مدت این ادغام،هر کدام‌ نقش بسیار مهمی در تعیین و پیش‌بینی‌ ماندن یا رفتن مدیرانی ایفا می‌کنند. همانطور که در صفحات‌ پیشین به آن اشاره شده است،این دو دریافتند که اعلام تلفیق شرکت‌ها به‌ مجموعه‌ای از نتایج نامطلوب همچون‌ افزایش نارضایتی از شغل و قصد تغییر حرفه در میان کارکنان شرکت مورد نظر، منجر می‌شود."

  • دانلود HTML
  • دانلود PDF

برای مشاهده محتوای مقاله لازم است وارد پایگاه شوید. در صورتی که عضو نیستید از قسمت عضویت اقدام فرمایید.