Skip to main content
فهرست مقالات

روشی برای تحلیل گذرای پایایی و دسترس پذیری یک سیستم با اجزاء و تعمیرکاران یکسان

نویسنده:

ISC (12 صفحه - از 29 تا 40)

کلیدواژه ها :

پایایی ،دسترس‌پذیری ،گذرا ،مدل‌های مارکوف ،مقادیر ویژه ،بردارهای‌ ویژه

کلید واژه های ماشینی : پایایی، مقادیر ویژه و بردارهای ویژه، سیستم، تعمیر، اجزاء و تعمیرکاران یکسان، بردارهای ویژه تحلیل گذاری دسترس‌پذیری، دسترس‌پذیری سیستم با اجزاء موازی، سیستم پایایی به حالت پایدار، مارکوف پایایی سیستم‌های قابل تعمیر، ماتریس

در این مقاله با استفاده از مدلهای مارکوف،مقادیر ویژه و بردارهای ویژه تحلیل‌ گذاری دسترس‌پذیری و پایایی یک سیستم با اجزاء و تعمیرکاران یکسان ارائه‌ می‌شود و سیستم در نظر گرفته شده دارای اجزای سری یا موازی یا k از n می‌باشد. دسترس‌پذیری سیستم با اجزاء موازی،اجزاء سری و سیستم k از n در حالت گذرا (A(t)) و پایدار (A(?)) و مدت زمانی که طول می‌کشد تا سیستم پایایی به حالت‌ پایدار برسد محاسبه می‌شود.روش ارائه شده در مقایسه با روش‌های موجود قدرت‌ بیشتری داشته و هم‌چنین از زیربنای ریاضی قویتری برخوردار است.در پایان‌ روش پیشنهادی با یک مثال توضیح داده می‌شود.

خلاصه ماشینی:

"بررسی کرده است و متوسط زمان بین شکست سیستم را محاسبه نموده است‌[4]. منجر به بررسی پایایی یک سیستم با سه جزء سری غیر یکسان و غیر قابل تعمیر موازی،سیستم موقعی کار می‌کند که حد اقل یک جزء سالم باشد در حالت سیستم با زمان مورد بررسی قرار دهد و مدت زمانی که طول می‌کشد تا سیستم به حالت‌ باشد آنگاه نمودار نرخ انتقال و ماتریس نرخ انتقال این مدل مارکوف به صورت زیر چون Q دارای مقادیر ویژهء غیر تکراری می‌باشد بنابراین داریم: زمانی که طول می‌کشد P(t)II باشد(سیستم به حالت پایدار برسد)از رابطهء زیر زمان بررسی کنیم نمودار نرخ انتقال و ماتریس نرخ انتقال این مسئله به صورت زیر (به تصویر صفحه مراجعه شود) 4:مدت زمانی که طول می‌کشد تا سیستم به حالت پایدار برسد: دسترس‌پذیری یک سیستم با اجزاء و تعمیرکاران یکسان در حالت گذرا بررسی شد. روش ارائه شده در این مقاله قادر به بررسی پایایی و دسترس‌پذیری یک سیستم‌"

برای مشاهده محتوای مقاله لازم است وارد پایگاه شوید. در صورتی که عضو نیستید از قسمت عضویت اقدام فرمایید.