Skip to main content
فهرست مقالات

نقش رهبر آینده نگر در تحول سازمانی

نویسنده:

ISC (5 صفحه - از 55 تا 59)

کلیدواژه ها :

رهبری اثربخش ،نقشهای مدیریتی ،چشم‌انداز ،بصیرت ،عصر راهبری ،سازمان سالم

کلید واژه های ماشینی : سازمان، نقش‌های رهبری اثربخش در بهره‌برداری، نقش رهبر آینده‌نگر در تحول، نقش رهبری در تحولات سازمانی، سازمان سالم، آینده، تحولات سازمانی عصر حاضر، نقش‌های رهبری، تحول سازمانی، بهره‌برداری

مقاله حاضر در جستجوی یافتن و نشان دادن نقش رهبری در تحولات سازمانی عصر حاضر است.عصر حاضر را عصر رهبری نام نهاده‌اند چرا که دائم در مواجه با تغییرات فزاینده بی‌بدیلی هستیم که جز رهبران بصیر تحول آفرین قادر به برخورد با آنها نیستند. در این راستا نویسنده با ترسیم نشانه‌های نیاز به چشم‌اندازهای جدید از یک‌طرف و شاخص‌های یک سازمان سالم از طرف دیگر تلاش شده‌ است تا نقش‌های رهبری اثربخش در بهره‌برداری از تغییر در یک سازمان سالم را نشان دهد.

خلاصه ماشینی:

"مقاله حاضر در جستجوی یافتن و نشان دادن نقش رهبری در تحولات سازمانی عصر حاضر است. در این راستا نویسنده با ترسیم نشانه‌های نیاز به چشم‌اندازهای جدید از یک‌طرف و شاخص‌های یک سازمان سالم از طرف دیگر تلاش شده‌ است تا نقش‌های رهبری اثربخش در بهره‌برداری از تغییر در یک سازمان سالم را نشان دهد. نمودار(1)برخی از این عوامل را برای ما ترسیم میکند. پس باید جهت نوینی را برای افراد سازمان خود تنظیم کنید. آن این است که سازمان بتواند با استفاده از تغییر و هویتی‌ جدید به یک نوع سازمان دیگر تحول یابد و در این مسیر به‌ نمودار(2)ابعاد واقعیت سازمان را نشان می‌دهد. *سازمان را برای چالش‌های جدید و گسترده آینده آماده‌ رهبر شخصی است که به منابع یک سازمان شامل افراد، سازمان و منابع را بر آن جهت جدید معطوف کند. نمودار 4-روش بهره‌برداری سازمان سالم از تغییر برای انجام این کار،یک رهبر باید"

برای مشاهده محتوای مقاله لازم است وارد پایگاه شوید. در صورتی که عضو نیستید از قسمت عضویت اقدام فرمایید.