Skip to main content
فهرست مقالات

شناخت پیش نیازهای استمرار استانداردهای کیفی در صنایع کشور

نویسنده:

ISC (8 صفحه - از 81 تا 88)

کلیدواژه ها :

تضمین کیفیت ،استاندادهای کیفی ،کنترل کیفیت ،تصمیم‌گیری با شاخص‌های چندگانه ،روش تخصیص خطی

کلید واژه های ماشینی : استمرار استانداردهای کیفی در صنایع، صنایع، استانداردهای کیفی در صنایع کشور، نیازهای استمرار استانداردهای کیفی، کیفیت، تجارت، تولید، مشتری، کنترل کیفیت، رقابت

تحولات اقتصادی-سیاسی،علمی و فناوری به سرعت در فضای رقابت بین‌المللی،تأثیر گذاشته است.رشد ارتباطات بین‌المللی و در نتیجه‌ افزایش مبادلات تجارت جهانی،صحنه رقابت را فشرده ساخته است. از سوی دیگر استفاده از شیوه‌های جدید تجارت(تجارت الکترونیکی)نیز ار عواملی است که رعایت استانداردهای بین الملی را در عرضه کالا و خدمات الزامی ساخته است.به همان اندازه که با استفاده از شیوه تجارت الکترونیکی می‌توان با سهولت بیشتری وارد عرصه تجارت‌ بین‌المللی شد،به همان درجه نیز ارائه کالاها و خدمات فاقد کیفیت و فاقد استانداردهای بین‌المللی،خارج از بازار را سریع‌تر نموده است. رعایت استانداردهای بین‌المللی و منطقه‌ای و استمرار این استانداردها به صنایع و تولیدکنندگان کمک می‌کند.ضمن کاهش هزینه‌های تولیدو ضایعات،اعتماد مشتریان را نیز جلب کنند. به‌همین منظور برای بهبود و ارتقای کیفیت می‌بایست عوامل مؤثر بر آن شناسایی شده و باتوجه به معیارهای کیفیت،اهمیت عوامل مؤثر بر استانداردها شناسایی شده و میزان تأثیرگذاری هریک از این پیش نیازها در استمرار استانداردها مورد بررسی قرار گیرد.

خلاصه ماشینی:

"از سوی دیگر استفاده از شیوه‌های جدید تجارت(تجارت الکترونیکی)نیز ار عواملی است که رعایت استانداردهای بین الملی را در عرضه کالا بین‌المللی شد،به همان درجه نیز ارائه کالاها و خدمات فاقد کیفیت و فاقد استانداردهای بین‌المللی،خارج از بازار را سریع‌تر نموده است. رعایت استانداردهای بین‌المللی و منطقه‌ای و استمرار این استانداردها به صنایع و تولیدکنندگان کمک می‌کند. به‌همین منظور برای بهبود و ارتقای کیفیت می‌بایست عوامل مؤثر بر آن شناسایی شده و باتوجه به معیارهای کیفیت،اهمیت عوامل مؤثر بر استانداردها شناسایی شده و میزان تأثیرگذاری هریک از این پیش نیازها در استمرار استانداردها مورد بررسی قرار گیرد. موجب شده است که استانداردهای بین‌المللی و استفاده از آنها محصول»بعبارت دیگر در این نگرش کیفیت و مفهوم آن تنها مفهوم نگرش مدیریت کیفیت جامع حاصل شود. حداکثر شدن سود بوده است که از این طریق ارتقای بهره‌وری‌ موجود جهت شناسایی و کنترل عوامل تأثیرگذار بر امر تولید استفاده از شیوه‌های کاملتر جهت کنترل کیفیت احساس و با مختلف خط تولید به منظور دستیابی به رضایت مشتری است. سود بیشتر برای آن بود تغییر یافته است. دست‌یابی به کیفیت برتر برای جلب رضایت مشتری است. کالاها و خدمات ارائه شده به مشتری،در این شیوه از کنترل‌ کنترل کیفیت فراگیر عبارت است از اعمال برنامه‌هایی‌ مفهوم کنترل کیفیت فراگیر و مزایای آن و ایجاد این باور در استمرار استانداردهای کیفی در صنایع کشور جامعه آماری‌ شاخص‌های شناخته شده در استمرار استانداردهای کیفی در از حیاتی‌ترین عوامل در بقاء سازمانها است که می‌خواهند سهمی از بازار را در محیط رقابتی از آن خود نمایند و این امر"

برای مشاهده محتوای مقاله لازم است وارد پایگاه شوید. در صورتی که عضو نیستید از قسمت عضویت اقدام فرمایید.