Skip to main content
فهرست مقالات

کارآفرینی از دیدگاه مهندس غفاری (مصاحبه)

مصاحبه کننده:

مصاحبه شونده:

گزارشگر:

ISC (4 صفحه - از 123 تا 126)

کلید واژه های ماشینی : کارآفرینی، دیدگاه مهندس غفاری، کارآفرینی از دیدگاه مهندس، مدیر، رفاه، سازمان، کار، ذینفعان، دولت، دولت کارآفرین

کارآفرینی،موضوع مفصلی است که اینروزها از طرفی به سبب حل معضل بیکاری و از طرف دیگر،اشتغال‌زائی مقوله کارآفرینی،این بحث را بر سر زبانها انداخته است.کارآفرینی رادارای اجزائی بشرح زیر می‌دانند که در صورت وجود این اجزا به اندازه متناسب در شخصی،سازمان و یا دولتی،می‌توان از آن به عنوان عنصر کارآفرینی در مجموعه اجتماعی یک کشور نام برد. همانندی ذینفعان به معنی به کارگیری سیاستهای برنده-برنده برای تمامی اشخاص و سازمانهای ذینفع سرآمدی،به منزله بالاتر بردن فکر و ایده.کارآفرینی نسبت به دیگر رقبا و فعالان کسب و کار در رشته مربوطه درآمدی،در واقع اقتصادی بودن و سودآوری موضوع کارآفرینی از موضوعاتی است که مورد سوال تمامی ذینفعان است. کارآمدی،طرح کارآفرینی بدون کارآمدی محکوم به عدم موفقیت است.روزآمدی،ایده‌ها و افکار کهنه و مستعمل در واقع به نوعی زمینه‌های‌ فعالیت را گرفته و جائی برای کارآفرینی باقی نگذاشته است لذا فرد،سازمان یا دولت کارآفرین،زمینه فعالیت خود را در حوزه‌های جدید جستجو می‌کند.به منظور بررسی موضعات و اجزا فوق با آقای مهندس اصغر غفاری مدیرعامل شرکت رفاه(سهامی عام)مصاحبه‌ای ترتیب‌ داده شده که در آن موضوع کارآفرین در سازمان مورد کنکاش قرار می‌گیرد.

خلاصه ماشینی:

"(خواه این شرایط در سطح یک‌ مجموعه یا سازمان یا برای یک نفر باشد) *آقای مهندس غفاری،رفاه تقریبا سال 4731 تولد خود را آغاز کرد و از هیچ بوجود آمد و بعدا حلقه‌های تولید جمع شد و تشکیل یک مجموعه موفق به نام رفاه را داد و درحال‌حاضر حدود 09 فروشگاه را زیر نظر دارد. حال‌ با توسعه‌پذیری رفاه و جذب این نیروی عظیم انسانی آیا واقعا مجموعه رفاه یک مجموعه کارآفرین است؟ ببینید این مسئله بسیار مهم را می‌توان از دو دیدگاه مورد بررسی قرار داد. این خود یک‌ مدل از مدلهای کارآفرینی می‌باشد و مدل دیگر کارآفرینی‌ زمانی است که این مجموعه عظیم را به‌سمت کارآفرینی هدایت‌ کنیم و آن چیزی که اصالت دارد مدل دوم می‌باشد. چند درصد از افراد هستند که در جامعه بعنوان خلافکار شناخته می‌شوند ولی خلاف شخصی نمی‌کنند؟ *آیا سازمانهای دولتی در بحث کارآفرینی به سازمان شما کمکی کرده‌اند؟ چون مجموعه ما یک مجموعه خصصی می‌باشد،لذا ما تابع قانون تجارت هستیم و همه عوامل مجموعه رفاه هم‌ می‌دانند که این مجموعه یک مجموعه خصوصی میباشد و همه‌ باید روی پای خودشان بایستند. یکی از کارهای جمعی که یک کارآفرین انجام می‌دهد این‌ است که عوامل پنج‌گانه تولید (5M) را به‌هم وصل می‌کند،آن را تبدیل به فکر ایده می‌کند و به این ترتیب می‌تواند سازمان‌ مطبوع را پیش ببرد. *حالا آیا حضرتعالی رفاه را وصل‌کننده این حلقه‌ها به‌هم‌ می‌بینید؟ من شخص خودم را یک شخصی کارآفرین نمی‌دانم ولی اگر در کنار مجموعه‌ای موفق همچون رفاه قرار بگیرم آنگاه شاید بتوانم خود را یک کارآفرین بدانم،اما در قالب یک شخص که‌ بتوانم ایده‌های بلند داشته باشم خیر."

  • دانلود HTML
  • دانلود PDF

برای مشاهده محتوای مقاله لازم است وارد پایگاه شوید. در صورتی که عضو نیستید از قسمت عضویت اقدام فرمایید.